Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2022 selekt. pokov Au proof číslovaný VÝROČÍ

Mimořádná nabídka 2022 - Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2022 selekt. pokov Au proof číslovaný VÝROČÍ
Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2022 selekt. pokov Au proof číslovaný VÝROČÍ

„Čeští lvi“ – investiční mince České mincovny ražené pod zahraniční licencí – sice slouží k uložení peněžních prostředků do drahých kovů, ale jejich propracovaný reliéf láká také každého, kdo chce rozšířit svou numismatickou sbírku nebo věnovat výjimečný dárek. Krásu stříbrné mince s ročníkem 2022 podtrhuje selektivní pozlacení.

Protože investiční mince jsou především finančním nástrojem, který za svůj život může vystřídat celou řadu majitelů, obvykle se razí v tzv. kvalitě standard. Povrch takových ražeb je matný, má dlouhou životnost a je odolný proti poškození. Investiční mince Český lev jsou však díky atraktivnímu vlasteneckému zpracování a nízkému emisnímu nákladu oblíbené i mezi sběrateli, kterým udělá radost špičková kvalita proof. Toto choulostivé provedení, které je ve srovnání se standardem mnohonásobně náročnější na výrobu, se vyznačuje atraktivním kontrastem lesklých ploch a matných reliéfů. Dalšího kontrastního efektu je docíleno selektivním pozlacením. Vybrané detaily mince jsou precizně pokryty vrstvičkou zlata, která stříbrné ražbě dodává nevšední vzhled.

Reverzní straně mince vévodí netradičně realisticky zpracovaný český lev, který má na hlavě pozlacenou Svatováclavskou korunu. Kompozici dotvářejí lipové lístky. Averzní strana pak předkládá orlici, jež je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Autorem reliéfu je již tradičně medailér Asamat Baltaev, DiS. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, jejich averzní strana nese ještě jeho nezbytné atributy – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok emise 2022.

V roce 2022 uplynulo 5 let od vydání prvního „Českého lva“ a při té příležitosti se v reliéfu ražby objevuje ještě pozlacená číslice 5. Mince je uložena do speciálního číslovaného balení.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 37 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 2 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag, selekt. pokov. Au
Hrana proof: hladká, číslovaný obal


Proof
(1000 ks)
3.990 Kč
(1 ks skladem)
Další obrázky
2022_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_selekt_pokov_Au_1
2022_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_selekt_pokov_Au_2
2022_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_selekt_pokov_Au_3
2022_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_selekt_pokov_Au_4
2022_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_selekt_pokov_Au_5