Žádanka mincí

Žádanka mincí

Jak pracovat se žádankou

Co je to „žádanka mincí“?

Žádanka je nezávazná poptávka konkrétní mince, medaile, nebo sady mincí. Sběratelé kteří chtějí doplnit svou sbírku titulem který je již vyprodán nebo je vzácný se na nás mohou obrátit a my jim začneme jejich požadavek vyřizovat (shánět mince). Jelikož je to mnohdy časově náročné tak Vám můžeme ušetřit spoustu času.

Žádanky můžete používat i k rezervaci mincí a medailí které teprve budou vydány na základě emisních plánů – jsou to zlaté a stříbrné mince ČR a SR a medaile České mincovny .
Minci kterou na žádance uvedete pro Vás rezervujeme ještě před jejím vydáním. Díky tomu máte naprostou jistotu že danou minci získáte. Minci Vám pak zašleme nejpozději druhý den po emisi mince. Medaile budeme expedovat po obdržení zásilky z České mincovny.

V čem je žádanka v e-shopu www.mince-numismatika.cz výhodná?

Je zpracovávána elektronicky. Každý záznam je evidován a zatříděn. Obrátí-li se na nás majitel mincí s nabídkou odprodeje, víme rychle kdo má o tuto minci zájem.
Máme možnost sehnat širokou škálu mincí (ne jen nové pamětní stříbrné a zlaté mince) ale také středověké mince – denáry, brakteáty, pražské groše dále např. zlaté mince dukáty z 15. století a pozdější, mince Habsburských panovníků a další.

Jak dlouho žádanka platí?

Žádanka platí trvale. Vaše žádanky evidujeme do té doby dokud Vám danou minci nezajistíme, nebo dokud ji sami neodvoláte. 

Proč je lepší uvádět maximální cenu ? 

Uvádět ji nemusíte. Vaší žádance bude věnována stejná pozornost jako ostatním žádankám. Nicméně úplně vyplněná žádanka může mít přednost v případech kdy majitel mince trvá na vyšší prodejní ceně. Také Vám můžeme při zadání ceny oznámit že Vámi zadaná cena je pro nás nereálná – za takovou cenu není již možnost minci sehnat.