Svatební dukát 2020 s věnováním

Leden 2020 - Dárkové medaile - Svatební dukát 2020 s věnováním
Svatební dukát 2020 s věnováním

Můžete rezervovat Emisním plánem ČM 2020, emailem nebo žádankou.

Zlatý Svatební dukát České mincovny je vkusným darem pro novomanžele, který v sobě spojuje originální symboliku, hodnotu drahého kovu a citovou hodnotu v podobě vyrytého věnování.

Mince byly odpradávna, kdy se ještě všechny vyráběly z drahých kovů a neměly papírovou či plastikovou obdobu, symbolem bohatství, prosperity a jistoty. Není proto divu, že hrály důležitou roli ve svatebních rituálech našich předků. Nejstaršími mincemi nalezenými na českém území jsou zlaté statéry, lidově řečené duhovky, které používali Keltové. Na rozdíl od římských současnic měly keltské ženy téměř rovnocenné postavení se svými muži a svatební mince měla symbolizovat ochotu páru sdílet vše, co na světě mají. V mnoha zemích po celém světě je peníz z drahého kovu dodnes přáním štěstí a všeho nejlepšího oběma novomanželům.

Takový je i nový zlatý dukát České mincovny pro rok 2020. Jeho autorkou se stala medailérka Lenka Nebeská, DiS. Averzní stranu věnovala propracované kompozici, která se skládá z nápisu SVATEBNÍ DUKÁT 2020 a dvou dvojic srdcí propojených osičkami, mezi kterými se proplétá ozdobná stužka. Stužka protkaná květinami se objevuje také na reverzní straně dukátu, kde vymezuje prostor pro vyrytí osobního věnování či jiného textu dle vašeho přání o rozsahu 3 řádků po 10 znacích včetně mezer.

Srdečné věnování můžete vepsat i do elegantního balení. Knížečka s přebalem obsahuje také prostor pro vlepení svatební fotografie.Autor: Lenka Nebeská, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 20 mm, hmotnost: 3.49 g

Ryzost: 986/1000 Au
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
8.890 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2020_Au_medaile_Svatebni_dukat_blistr_1
2020_Au_medaile_Svatebni_dukat_blistr_2
2020_Au_medaile_Svatebni_dukat_blistr_3
2020_Au_medaile_Svatebni_dukat_blistr_4
2020_Au_medaile_Svatebni_dukat_blistr_5