Zlatá mince Čtyřlístek - Bobík

Duben 2020 - Pamětní mince ČM - Zlatá mince Čtyřlístek - Bobík
Zlatá mince Čtyřlístek - Bobík

Sběratelská minisérie České mincovny, která začala vycházet u příležitosti 50. narozenin komiksového Čtyřlístku, se uzavírá. Na čtvrté zlaté minci se objevuje Bobík.

Prasátko Bobík je velký silák a ještě větší jedlík – nejraději má knedlíky, guláš, buchty, bábovku a Fifinčiny vyhlášené koláče. Mívá problémy s nadváhou, ale protože je náruživým sportovcem, s činkami v rukách přebytečná kila zase rychle shodí. Mlsání a posilování nejsou jeho jediné koníčky – rád hraje na kytaru a hlasitě zpívá, i když jeho hudební umění není pro každého… Co naopak nemá rád, je bezpráví. Když se někde děje nějaká nespravedlnost, rázem ji napraví a všechny viníky po právu potrestá – někdy vytasí své obávané pěsti, jindy stačí, aby se jen zle podíval…

Reliéf pamětní mince vytvořila na základě původních komiksových ilustrací medailérka Mária Filová, DiS. Reverzní strana předkládá Bobíka, který testuje jeden z Myšpulínových vynálezů – raketové kolečkové brusle. Kompozici reverzu dotváří ještě Bobíkův autogram. Averzní strana pak nese nezbytné atributy ostrova Niue – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu mince 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2020 –, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince.Autor: Mária Filová, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 16 mm, hmotnost: 3.11 g

Ryzost: 999,9/1000 Au
Hrana proof: hladká


Proof
(300 ks)
7.750 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2020_5_NZD_Au_Ctyrlistek_Bobik_proof_etue
2020_5_NZD_Au_Ctyrlistek_Bobik_proof_karta