Stříbrná uncová číslovaná medaile Karel Gott - Fenomén

Červen 2019 - Medaile a repliky hist. mincí - Stříbrná uncová číslovaná medaile Karel Gott - Fenomén
Stříbrná uncová číslovaná medaile Karel Gott - Fenomén

Stříbrné medaile Karla Gotta vycházejí v nákladu 1000 kusů a součástí každého je číslovaný certifikát pravosti. Těchto prvních 600 kusů je navíc ručně číslováno přímo na hraně medaile!

V nabídce exkluzivní nízké číslo 0008 !

Karel Gott slaví osmdesáté narozeniny. Poté, co se v ryzím stříbře představil jako zpěvák a malíř, se na pamětních medailích z třídílné minisérie České mincovny objevuje jako celospolečenský fenomén.

Co stojí za bezprecedentním úspěchem Karla Gotta, jehož hlas a charisma nás provázejí bezmála 60 let? Mistr na to má svůj názor: „Ukázalo se, že moji posluchači, kteří na koncerty cestují klidně i několik desítek nebo stovek kilometrů, ode mě chtějí především písně, které v nich evokují vzpomínky na něco krásného. Ne vzpomínky na zlé doby a problémy. Lidé prostě od nepaměti raději vzpomínají na to hezké v životě než na to špatné. Jsem posel dobrých zpráv, ne zpěvák, který si dává přespříliš záležet na nějakých sebezpytných, hlubokých a všekritizujících textech.“ Avšak nechybělo mnoho a svět mohl být o „Zlatý hlas z Prahy“ ochuzen. V mládí se Karel Gott toužil stát malířem a plánoval studium na UMPRUM. Když nebyl přijat, odešel na přání svého tatínka do učení a stal se elektromontérem. Během učňovských let se naštěstí věnoval své lásce – hudbě a zpěvu. Jeho tenor ho však v době barytonů odsuzoval k tomu, aby hrál druhé housle. Karel se přesto nenechal odradit – i když by se jeho výjimečný hlas skvěle uplatnil v opeře, rozhodl se ho využít ke zpěvu jazzu a populárních písní. A zájem publika potvrdil, že se rozhodl správně. Společenský věhlas, kterého dosáhl doma i za hranicemi, pak zpěvákovi umožnil projevit mnohé další talenty. Věnuje se svému oblíbenému malování, objevil se v několika filmech a fanoušky často baví svým vytříbeným smyslem pro humor se špetkou lehké sebeironie. Fenomén jménem Karel Gott nemusí ani zpívat – už svou pouhou přítomností rozzáří každou událost…

Autorem pamětní ražby se stal medailér Asamat Baltaev, DiS. Averzní strana předkládá aktuální podobiznu umělce – s vousy a stylovým kloboukem. Reverzní strana, jejíž podklad je stylizovaný do podoby gramofonové desky, pak nese českého slavíka a názvy vybraných zemí, kde Karel Gott koncertoval.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 37 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz)

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká s číslováním


Proof
(600 ks)
5.900 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2019_Ag_medaile_Karel_Gott_fenomen_proof_etue_1
2019_Ag_medaile_Karel_Gott_fenomen_proof_etue_2