Svatební tolar 2019 s věnováním

Leden 2019 - Dárkové medaile - Svatební tolar 2019 s věnováním
Svatební tolar 2019 s věnováním

Přemýšlíte o vkusném a hodnotném dárku pro novomanžele? Přesně takový je stříbrný Svatební tolar České mincovny, který se díky vyrytému věnování stane jediným originálem na světě.

Můžete rezervovat přes Emisní plán ČM 2019, emailem nebo žádankou.

Svatební zvyky mnoha národů jsou spojeny s mincemi. Nejspíš jste již slyšeli, že nevěsta by ve svůj velký den měla mít u sebe něco starého, něco nového, něco půjčeného a něco modrého. Tato tradice, která vychází ze staré anglické rýmovačky, má však ještě pátou část, na kterou se zapomíná – stříbrný peníz, který si má nevěsta vložit do střevíčku, aby se její nová rodina dočkala štěstí, bohatství a prosperity. (Something old, something new, something borrowed, something blue, and a silver sixpence in her shoe.) Mince jsou navíc – stejně jako hlavní atribut dnešních svateb v podobě prstýnků – kulaté, a tak symbolizují nekonečno.

Nový výtvarný návrh svatebního tolaru pro rok 2019 připravila medailérka Lenka Nebeská, DiS. Na averzní stranu umístila nápis SVATEBNÍ TOLAR 2019 a dvě dvojice srdcí propojených osičkami, mezi kterými se proplétá ozdobná stužka. Stužka protkaná květinami se objevuje také na reverzní straně tolaru, kde vymezuje prostor pro vyrytí textu dle vašeho přání. Na medaili, která pojme maximálně 4 řádky textu po 15 znacích včetně mezer, lze vyrýt například jména novomanželů a datum svatby či srdečné věnování.

Věnování můžete vepsat také do dárkového balení v podobě knížečky s přebalem, která pojme i svatební fotografii.Autor: Lenka Nebeská, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 40 mm, hmotnost: 29 g

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
1.700 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2019_Ag_svatebni_tolar_proof_blistr_1
2019_Ag_svatebni_tolar_proof_blistr_2
2019_Ag_svatebni_tolar_proof_blistr_3
2019_Ag_svatebni_tolar_proof_blistr_4
2019_Ag_svatebni_tolar_proof_blistr_5
2019_Ag_svatebni_tolar_proof_blistr_6