Stříbrná medaile Hvězdy stříbrného plátna - Vladimír Menšík

Březen 2017 - Medaile a repliky historických mincí - Stříbrná medaile Hvězdy stříbrného plátna - Vladimír Menšík
Stříbrná medaile Hvězdy stříbrného plátna - Vladimír Menšík

Prostřednictvím volného cyklu nazvaného Hvězdy stříbrného plátna vzdává Česká mincovna hold nejvýraznějším osobnostem československé kinematografie. Po Karlu Fialovi a Rudolfu Hrušínském přichází na řadu stříbrná pamětní medaile nezapomenutelného Vladimíra Menšíka.

VYPRODÁNO

Spontánní komik s živelným projevem, nepřebernou zásobou výrazových prostředků a nevyčerpatelnou studnicí příhod. Tak diváci s láskou vzpomínají na Vladimíra Menšíka. Mistr zábavy si dokázal získat srdce dospělých (Bohouš, Což takhle dát si špenát, Bouřlivé víno, Zralé víno, Mladé víno, …) i dětských diváků (Tři oříšky pro Popelku, Dívka na koštěti, Arabela, Létající Čestmír, …) a nejednou dokázal, že vedle humorných kreací dokáže mistrovsky pojmout rovněž mrazivě tragické party (Ikarův pád, Tažní ptáci, Dobří holubi se vracejí, Zlatí úhoři, Všichni dobří rodáci, …). Bez ohledu na rozsah role si díky němu můžeme plnými doušky vychutnat na 150 temperamentních a bezprostředních postav.

Stříbrná pamětní medaile se může pochlubit hned dvěma portréty Vladimíra Menšíka. První předkládá charismatického herce tradičně – tak, jak ho známe a milujeme. Druhý je pak skutečnou raritou – jedná se totiž o vlastnoručně nakreslený autoportrét z profilu, který je doplněn ještě hercovým podpisem. Obě podobizny, na jejichž výběru se podílela dcera Vladimíra Menšíka Martina, převedl do reliéfní podoby zkušený medailér MgA. Martin Dašek.

Nedílnou součástí každé medaile je elegantní balení, které vypráví příběh nejznámějších filmových a televizních postav Vladimíra Menšíka.Autor: MgA. Martin Dašek
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 30 mm, hmotnost: 10 g

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(200 ks)
---
(0 ks skladem)
Další obrázky
2017_Ag_medaile_Vladimir_Mensik_blistr_1
2017_Ag_medaile_Vladimir_Mensik_blistr_2
2017_Ag_medaile_Vladimir_Mensik_blistr_3
2017_Ag_medaile_Vladimir_Mensik_blistr_4
2017_Ag_medaile_Vladimir_Mensik_blistr_5