Zlatá půluncová medaile Karel Gott - Fenomén

Červen 2019 - Medaile a repliky hist. mincí - Zlatá půluncová medaile Karel Gott - Fenomén
Zlatá půluncová medaile Karel Gott - Fenomén

Třetí a závěrečná zlatá medaile z minisérie České mincovny, která vychází u příležitosti osmdesátých narozenin Karla Gotta, vzdává hold muži, který se stal celospolečenským fenoménem.

Můžete rezervovat Emisním plánem ČM 2019, emailem nebo žádankou.

Hvězda Karla Gotta září na profesionální hudební scéně již od roku 1962, kdy vydal první gramodesku, a ani v osmdesáti letech mistr ještě nekončí. Proč taky, když zástupy při vyslovení jeho jména stále šílí. Muži chtějí být jako on a ženám se při pomyšlení na něj podlamují kolena. Mnozí lidé žijí v domnění, že na koncerty Karla Gotta chodí jen postarší publikum nostalgicky vzpomínající na doby, které odnesl čas. Skutečnost ale nemůže být dále od pravdy. Umělce, jehož jméno je synonymem talentu, profesionality, noblesy a úspěchu, zná totiž bez nadsázky každý Čech bez ohledu na pohlaví, věk či hudební vkus. Věhlas Karla Gotta se rozšířil i daleko za hranice vlasti a mnohé světové hvězdy mu jeho úspěch mohou jen tiše závidět. Milují ho v Rakousku, Rusku i Polsku. Absolvoval nespočet koncertních vystoupení po celé Evropě, USA, Kanadě, Číně, Austrálii nebo Japonsku a v mnoha těchto zemích spolupracuje s vydavatelskými firmami. Vydal stovku řadových alb a další stovku alb výběrových, přičemž celkové prodeje se odhadují na bezmála 30 milionů nosičů. O výčet jeho hudebních ocenění nemá smysl se pokoušet. Režiséři ho chtějí mít ve svých filmech, moderátoři ve svých talk show. Jeho obrazy se prodávají i za šestimístné cifry. Přesto všechno Karlu Gottovi úspěch nestoupl do hlavy a zůstává svůj…

Medailér Asamat Baltaev, DiS., zachytil na averzní straně medaile současnou podobu mistra – s vousy a ve stylovém klobouku. Reverzní straně stylizované do podoby vinylové desky pak vévodí český slavík obklopený názvy vybraných států, ve kterých Karel Gott koncertoval.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 28 mm, hmotnost: 15.56 g

Emise: červen 2019


Ryzost: 999,9/1000 Au
Hrana proof: hladká


Proof
(200 ks)
31.450 Kč
(0 ks skladem)