Stříbrná titulární medaile MUDr. s věnováním

Medaile s titulem - Stříbrná titulární medaile MUDr. s věnováním
Stříbrná titulární medaile MUDr. s věnováním

„Stavovskou povinností lékaře je péče o zdraví jednotlivce i celé společnosti v souladu se zásadami lidskosti, v duchu úcty ke každému lidskému životu od jeho počátku až do jeho konce a se všemi ohledy na důstojnost lidského jedince.“

Úvod Etického kodexu České lékařské komory vyjadřuje nesmírný závazek, který na sebe student medicíny bere. Každý lékař si uvědomuje, že se jedná o závazek celoživotní, který musí naplňovat svědomitě a bez výjimky. Služba společnosti, již si zvolil, je jedna z nejnáročnějších vůbec. Vyjádřete mu za ni svůj dík originální hodnotnou formou. Česká mincovna pro tuto zvláštní příležitost připravila emisi nové titulární medaile MUDr. z ryzího stříbra s prostorem pro vaše věnování.

Stříbrná pamětní medaile nese jedinečný výtvarný rukopis zkušené medailérky Ireny Hradecké, DiS. Averz vyobrazuje znak lékařů a farmaceutů – Aeskulapovu hůl. Asklépios byl dle řecké mytologie polobohem, synem boha Apollona, jehož vychoval znalec léčení, kentaur Cheirón. Asklépios se od něj naučil nejen uzdravovat, ale také křísit mrtvé. Proto je jeho hůl odpradávna symbolem zdraví a síly. Energii a obnovu pak značí had coby smrtonosný tvor, který však může být po zkrocení využit jako zdroj lidské síly. Reverz medaile je pak určen pro vaše věnování.

Stříbrná titulární medaile MUDr. s vaší dedikací bude nádhernou uměleckou upomínkou slibu, který začínající lékaři složili své profesi a společnosti a také výrazem vaší hrdosti na jejich rozhodnutí.Autor: Irena Hradecká, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 50 mm, hmotnost: 42 g

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká s popisem


Proof
(0 ks)
2.490 Kč
(0 ks skladem)