Sada oběžných mincí 2024 Olympijské hry v Paříži

2024 - Sada oběžných mincí 2024 Olympijské hry v Paříži
Sada oběžných mincí 2024 Olympijské hry v Paříži

Popis produktu pro Vás připravujeme.

MOMENTÁLNĚ VYREZERVOVÁNO

Můžete poptávat nezávazně emailem nebo žádankou. Limit poptávek je 2 kusy na klienta. Pokud se nám sadu podaří zajistit budete informováni o ceně.

Tradiční sportovní sada oběžných mincí České mincovny a České národní banky je v roce 2024 věnována letním hrám ve Francii.

Hostitelem letních her byla v roce 2024 Francie. Hlavním dějištěm největšího sportovního svátku planety se stala Paříž, které sekundovalo 16 dalších měst země galského kohouta. Některé sportovce však od kontinentální Francie dělilo více než 15 tisíc kilometrů. O surfařské medaile se totiž bojovalo na Tahiti ve Francouzské Polynésii. Paříž se po Londýnu zapsala do dějin jako teprve druhá metropole, kde se letní hry konaly potřetí. Odehrály se zde v letech 1900 a 1924, a do hlavního města Francie se tudíž vrátily přesně po 100 letech. Sportovci z celého světa mohli získat medaile ve 32 sportech ve 329 disciplínách. Počínaje předcházejícími hrami v Tokiu mají organizátoři právo navrhnout do programu sporty, které jsou v dané zemi populární. Ve Francii se tak vůbec poprvé objevil breakdance – čili tanec s akrobatickými prvky.

V sadě najdete šest oběžných mincí s nominálními hodnotami 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč, které byly vyraženy v roce 2024 a neprošly oběhem. Dalším dílem skládanky je speciální pamětní žeton z dílny medailéra MgA. Martina Daška. Kolorovaná ražba nese francouzský národní stadion Stade de France a francouzskou trikoloru, jež svým tvarem evokuje Eiffelovu věž.

To vše je uloženo do speciálního tematického balení.

 Autor: kolektiv autorů
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Česká národní banka

Průměr: jako platné oběžné mince

Emise: červenec 2024


Ryzost: jako platné oběžné mince
Hrana 0/0: jako platné oběžné mince


Kvalita 0/0
(5000 ks)
---
(0 ks skladem)