Stříbrná uncová investiční mince Treasures of the Gulf - The Horse 2024 limited edition

Mimořádná nabídka 2024 - Stříbrná uncová investiční mince Treasures of the Gulf - The Horse 2024 limited edition
Stříbrná uncová investiční mince Treasures of the Gulf - The Horse 2024 limited edition

Sběratelská varianta investiční mince je uložena do speciálního balení. Emisní náklad této varianty čítá 1000 kusů.

Řada investičních mincí s názvem „Treasures of the Gulf“ – čili „Poklady Zálivu“ – vznikla pro zákazníky České mincovny na Středním východě, ale osloví každého, kdo chce ozvláštnit své portfolio. Hmotnost stříbrné mince s motivem arabského koně a s ročníkem 2024 činí jednu trojskou unci.

V nemilosrdných pouštích Arábie koně po staletí sloužili jako nenahraditelní průvodci při nekonečném putování pustou krajinou. Lidé pouště si svých věrných přátel cenili nadevše a v místech, kde je nouze o každičkou kapku vody, je po tisíce let chovali bez přimísení jediné kapky cizí krve. Tak vzniklo nejušlechtilejší plemeno světa – arabský kůň, který je vytrvalý, skromný a tvrdý, a přece rychlý, elegantní a citlivý. Vyniká tajuplnou krásou, která jako by vypadla z Pohádek tisíce a jedné noci…

Reverzní strana mince, která je dílem medailéra Asamata Baltaeva, DiS., předkládá dynamické vyobrazení arabského koně. Doplňkovým motivem je muslimský půlměsíc, do kterého je ozdobným arabským písmem zakomponováno slovo ODKAZ. Averzní strana pak nese arabsko-anglický opis POKLADY ZÁLIVU a další dvě typická zvířata Středního východu – sokola a přímorožce. Exotickou kaligrafii vytvořil emirátský umělec Ali Al Ali. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzu ještě jeho státní znak, nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok emise 2024.

Investujte chytře a stylově! V naší nabídce najdete také investiční mince s motivem arabského koně vyrobené ze zlata. To vám umožní jednoduše regulovat, kolik finančních prostředků uložíte do drahých kovů.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 37 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 2 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(1000 ks)
1.990 Kč
(9 ks skladem)
Další obrázky
2024_2_NZD_Ag_Treasures_of_the_Gulf_LE_proof_obal_1
2024_2_NZD_Ag_Treasures_of_the_Gulf_LE_proof_obal_2
2024_2_NZD_Ag_Treasures_of_the_Gulf_LE_proof_obal_3
2024_2_NZD_Ag_Treasures_of_the_Gulf_LE_proof_obal_4
2024_2_NZD_Ag_Treasures_of_the_Gulf_LE_proof_obal_5