Stříbrná dvouuncová mince Archanděl Azrael

Červenec 2024 - Pamětní mince ČM v licencích zahraničních emitentů - Stříbrná dvouuncová mince Archanděl Azrael
Stříbrná dvouuncová mince Archanděl Azrael

Archandělé

Můžete rezervovat emailem nebo žádankou. Uvedená cena je pouze orientační a bude známa po vydání mince.

Šestým archandělem, který se objevuje na stříbrné minci České mincovny, je Azrael.

V modlitbách se můžeme obracet přímo k Bohu nebo k jeho prostředníkům, kteří dohlížejí na nejrůznější aspekty naší existence. K nejuctívanějším božským bytostem, které naslouchají lidským přáním a pomáhají potřebným, patří archandělé. Cesty Páně jsou často nevyzpytatelné, a když se na nich ztratíme, díky těmto laskavým a neúnavným nebeským poslům můžeme dosáhnout vytouženého cíle… Azraelovo jméno pochází z hebrejského עזראל – ʿǍzarʾēl – čili Komu Bůh pomáhá. Nejznámější je jako archanděl smrti. Zemřelým pomáhá při přechodu na onen svět a pozůstalým pomáhá vyrovnat se se ztrátou. Jeho pole působnosti je však mnohem širší. Ať už se v životě setkáme s jakoukoli změnou, Azrael je připraven nést její břímě spolu s námi.

Reverzní strana mince, která je dílem medailérky MgA. Terezy Eisnerové, předkládá okřídleného Azraela s kápí a svatozáří. Na averzní straně mince najdete chrámové okno obklopené perutěmi a zářícími paprsky. Protože licenci k vydávání pamětních mincí České mincovny poskytuje tichomořský ostrov Niue, nese averz ještě jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD) a rok vydání 2024.

Mince s vyobrazením archanděla poslouží především jako dárek – například jako talisman pro toho, kdo potřebuje pomocnou ruku v těžké chvíli. Do certifikátu pravosti proto můžete vepsat věnování nebo jiný vzkaz pro obdarovaného…Autor: MgA. Tereza Eisnerová
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 37 mm, hmotnost: 62.2 g (2 Oz), nominál: 5 NZD

Emise: červenec 2024


Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(500 ks)
3.190 Kč
(0 ks skladem)