Stříbrná medaile Znamení zvěrokruhu - Lev

Červenec 2024 - Medaile a repliky hist. mincí - Stříbrná medaile Znamení zvěrokruhu - Lev
Stříbrná medaile Znamení zvěrokruhu - Lev

Znamení zvěrokruhu

Můžete rezervovat emailem nebo žádankou. Uvedená cena je pouze orientační a bude známa po vydání medaile.

Stříbrná medaile České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Lva.

Souhvězdí Lva svým tvarem připomíná ležícího krále zvířat – a ne jen tak ledajakého. Lev na obloze září jako památka na udatného Hérakla a na první z jeho legendárních dvanácti úkolů, který spočíval v ulovení nebezpečné a neporazitelné šelmy. Vedle souhvězdí vládne Lvům v lidské podobě ještě jedno nebeské těleso – samotné Slunce. Stejně jako je nejjasnější hvězda středem naší sluneční soustavy, bývají také Lvi středem pozornosti. Podobně jako jejich zvířecí jmenovci jsou dominantními stvořeními, která chtějí za všech okolností vítězit. Jsou společenští a charismatičtí, ale snadno mohou podlehnout pýše a domýšlivosti.

Medaile netradičního oválného tvaru nese na averzní straně kolorované vyobrazení Lva. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – medailér Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu a kompozici dotváří ještě latinský opis LEO s příslušným astrologickým symbolem. Hvězdné symboly jednotlivých znamení najdete i na reverzní straně medaile, která je společná celé sérii.

Medaile je uložena do elegantní krabičky.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 45,3 x 30,3 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz)

Emise: červenec 2024


Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
2.490 Kč
(0 ks skladem)