Stříbrná medaile Znamení zvěrokruhu - Rak

Červen 2024 - Medaile a repliky hist. mincí - Stříbrná medaile Znamení zvěrokruhu - Rak
Stříbrná medaile Znamení zvěrokruhu - Rak

Znamení zvěrokruhu

Stříbrná medaile České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Raka.

Souhvězdí Raka dostalo jméno podle staré řecké pověsti o Héraklovi, který se při plnění legendárních dvanácti úkolů utkal s hydrou a jejím pomocníkem, kterým byl právě obrovský rak… Raci v lidské podobě jsou stejně jako křehcí vodní korýši zranitelní – jsou totiž soucitní, vnímaví a empatičtí, plní citu a emocí. Vedle hvězd jim vládne ještě Luna – čili Měsíc, který symbolizuje touhu oddat se citům a instinktům. Život Raků se točí okolo pomáhání druhým, ale také se s potěšením nechávají opečovávat. Obojí však může přerůst v citovou závislost. Jejich ochranným krunýřem jsou obvykle domov a kreativní činnosti.

Medaile netradičního oválného tvaru nese na averzní straně kolorované vyobrazení Raka. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – medailér Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu a kompozici dotváří ještě latinský opis CANCER s příslušným astrologickým symbolem. Hvězdné symboly jednotlivých znamení najdete i na reverzní straně medaile, která je společná celé sérii.

Medaile je uložena do elegantní krabičky.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 45,3 x 30,3 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz)

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
1.990 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2024_Ag_Znameni_zverokruhu_Rak_proof_etue_1
2024_Ag_Znameni_zverokruhu_Rak_proof_etue_2