Stříbrná medaile Čtyřlístek se smaltem

Červen 2024 - Medaile a repliky hist. mincí - Stříbrná medaile Čtyřlístek se smaltem
Stříbrná medaile Čtyřlístek se smaltem

Popis produktu

Můžete rezervovat emailem nebo žádankou. Uvedená cena je pouze orientační a bude známa po vydání medaile.

Každý člověk sem tam zabloudí očima v jeteli a doufá, že se na něj usměje štěstí v podobě čtyřlístku. V České mincovně jsme se rozhodli toto hledání všem trochu usnadnit a připravili jsme tematickou stříbrnou medaili, kterou zdobí barevný smalt.

Jetel je obyčejná bylina se skromným vzhledem – má fialový květ a trojčetný list. Přibližně jedna rostlinka z deseti tisíc se ale od svých příbuzných liší – má totiž jeden lístek navíc. Najít na louce takový vzácný exemplář není vůbec jednoduché a ten, komu se to podaří, se může považovat za šťastlivce. Není divu, že čtvrtý lístek čtyřlístku, který podle legendy přinesla biblická Eva z Rajské zahrady, je odnepaměti spojován se štěstím. Další tři lístky pak představují naději, víru a lásku. Každý, kdo chce, aby mu čtyřlístek propůjčil svou kouzelnou moc, ho nosí při sobě – usušený a vylisovaný. Naši předkové, kteří chtěli ochránit svůj domov, ho vkládali také pod práh a dívky, které si přály spatřit ve snu budoucího ženicha, si ho dávaly pro změnu pod polštář.

Averzní strana dárkové medaile, která je dílem medailéra Matěje Funka, DiS., předkládá čtyřlístek, přičemž jeden z lístků je vyplněn zeleným smaltem. Kompozici averzu dotváří opis PRO ŠTĚSTÍ. Další čtyřlístek pak najdete na reverzní straně.

Stříbrná medaile představuje originální a hodnotný dárek pro každou příležitost. V nabídce České mincovny najdete také variantu, na kterou lze vyrýt věnování.Autor: Matěj Funk, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 37 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz)

Emise: červen 2024


Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
2.290 Kč
(0 ks skladem)