Stříbrná medaile Znamení zvěrokruhu - Blíženci

Květen 2024 - Medaile a repliky hist. mincí - Stříbrná medaile Znamení zvěrokruhu - Blíženci
Stříbrná medaile Znamení zvěrokruhu - Blíženci

Znamení zvěrokruhu

Stříbrná medaile České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Blíženců.

Souhvězdí Blíženců dominují dvě jasné hvězdy Castor a Pollux, které byly pojmenovány podle nerozlučných bratří a synů vládce bohů Dia. Jeden z bratrů byl dle staré antické báje nesmrtelný a po ztrátě sourozence se mu již nechtělo žít. Aby mohli být navždy spolu, otec z nich učinil nebeské souhvězdí. Znamení Blíženců se vyznačuje dualitou a je spojováno s každodenním životem – se vší proměnlivostí, nestálostí i protichůdností, které přináší. Blíženci jsou inteligentní a bystří lidé, kteří mají zájem o všechno dění, zručně komunikují a velmi rychle se orientují. Chtějí se vyvinout do všech stran, přelétají od jednoho tématu ke druhému, a mívají proto obsáhlý všeobecný rozhled.

Medaile netradičního oválného tvaru nese na averzní straně kolorované vyobrazení Blíženců. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – medailér Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu a kompozici dotváří ještě latinský opis GEMINI s příslušným astrologickým symbolem. Hvězdné symboly jednotlivých znamení najdete i na reverzní straně medaile, která je společná celé sérii.

Medaile je uložena do elegantní krabičky.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 45,3 x 30,3 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz)

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
1.990 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2024_Ag_Znameni_zverokruhu_Blizenci_proof_etue_1
2024_Ag_Znameni_zverokruhu_Blizenci_proof_etue_2