Stříbrná medaile Znamení zvěrokruhu - Býk

Duben 2024 - Medaile a repliky hist. mincí - Stříbrná medaile Znamení zvěrokruhu - Býk
Stříbrná medaile Znamení zvěrokruhu - Býk

Znamení zvěrokruhu

Stříbrná medaile České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Býka.

Souhvězdí Býka dostalo jméno podle staré řecké pověsti o princezně Európě, která svou mimořádnou krásou očarovala i samotného Dia. Vládce bohů se pak lstivě proměnil v bílého býka, aby mohl krásku unést a mít jenom pro sebe… Stejně jako bájné princezně jsou lidem, kteří se narodili ve znamení Býka, vlastní půvab, vytříbený vkus, romantika a smyslnost. Často lpějí na materiální stránce věcí, a rádi se proto obklopují krásnými předměty. Není divu – jejich životy totiž ovlivňuje planeta Venuše, pojmenovaná po římské bohyni krásy, lásky, jara a znovuzrození. Dalšími vlastnostmi Býků v lidské podobě bývají stálost a realismus, který však může přerůst v tvrdohlavost.

Medaile netradičního oválného tvaru nese na averzní straně kolorované vyobrazení Býka. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – medailér Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu a kompozici dotváří ještě latinský opis TAURUS s příslušným astrologickým symbolem. Hvězdné symboly jednotlivých znamení najdete i na reverzní straně medaile, která je společná celé sérii.

Medaile je uložena do elegantní krabičky.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 45,3 x 30,3 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz)

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
1.990 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2024_Ag_Znameni_zverokruhu_Byk_proof_etue_1
2024_Ag_Znameni_zverokruhu_Byk_proof_etue_2