Stříbrná medaile Znamení zvěrokruhu - Beran

Březen 2024 - Dárkové medaile - Stříbrná medaile Znamení zvěrokruhu - Beran
Stříbrná medaile Znamení zvěrokruhu - Beran

Znamení zvěrokruhu

Stříbrná medaile České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Berana.

Můžete rezervovat emailem nebo žádankou. Uvedená cena je pouze orientační a bude známa po vydání medaile.

Souhvězdí, které dalo tomuto znamení jméno, představuje okřídleného berana s legendárním zlatým rounem. Bájný tvor je známý z několika starých řeckých pověstí – například z té o Iásónovi a Argonautech. Stejně jako zvíře, které je jejich symbolem, mají i lidští Berani v krvi smělost, bojovnost a silnou vůli. Jejich temperament však může rychle přerůst v netrpělivost či agresivitu. Vedle souhvězdí vládne Beranům ještě jeden nebeský objekt – planeta Mars, která ztělesňuje římského boha války, ale také plodnosti. Jsou jim proto vlastní akce a vášeň a jejich vrozená tvořivá síla se může snadno změnit v ničivou moc.

Medaile netradičního oválného tvaru nese na averzní straně kolorované vyobrazení Berana. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – medailér Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu a kompozici dotváří ještě latinský opis ARIES s příslušným astrologickým symbolem. Hvězdné symboly jednotlivých znamení najdete i na reverzní straně medaile, která je společná celé sérii.

Medaile je uložena do elegantní krabičky.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 45,3 x 30,3 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz)

Emise: březen 2024


Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
1.990 Kč
(2 ks skladem)
Další obrázky
2024_Ag_Znameni_zverokruhu_Beran_proof_etue_1
2024_Ag_Znameni_zverokruhu_Beran_proof_etue_2