Stříbrná dvouuncová mince Archanděl Ariel

Únor 2024 - Pamětní mince ČM v licencích zahraničních emitentů - Stříbrná dvouuncová mince Archanděl Ariel
Stříbrná dvouuncová mince Archanděl Ariel

Archandělé

Pátým archandělem, který se objevuje na stříbrné minci České mincovny, je Ariel.

Dodání je v první polovině března 2024.

V modlitbách se můžeme obracet přímo k Bohu nebo k jeho prostředníkům, kteří dohlížejí na nejrůznější aspekty naší existence. K nejuctívanějším božským bytostem, které naslouchají lidským přáním a pomáhají potřebným, patří archandělé. Cesty Páně jsou často nevyzpytatelné, a když se na nich ztratíme, díky těmto laskavým a neúnavným nebeským poslům můžeme dosáhnout vytouženého cíle… Arielovo jméno pochází z hebrejského אֲרִיאֵל‎ – Arīʾēl – čili Boží lev. Je ochráncem životního prostředí, které nás obklopuje, a tomu, kdo o to požádá, dokáže zprostředkovat spojení s přírodou či živly. Je léčitelem zvířat a potřebným lidem poskytuje základní životní nezbytnosti – jídlo, vodu i přístřeší.

Reverzní strana mince, která je dílem medailérky MgA. Terezy Eisnerové, předkládá okřídleného Ariela s mečem a svatozáří, kterého doprovází lev.  Na averzní straně mince najdete chrámové okno obklopené perutěmi a zářícími paprsky. Protože licenci k vydávání pamětních mincí České mincovny poskytuje tichomořský ostrov Niue, nese averz ještě jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD) a rok vydání 2024.

Mince s vyobrazením archanděla poslouží především jako dárek – například jako talisman pro toho, kdo potřebuje pomocnou ruku v těžké chvíli. Do certifikátu pravosti proto můžete vepsat věnování nebo jiný vzkaz pro obdarovaného…Autor: MgA. Tereza Eisnerová
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 37 mm, hmotnost: 62.2 g (2 Oz), nominál: 5 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(500 ks)
3.190 Kč
(3 ks skladem)
Další obrázky
2024_5_NZD_Ag_Archandel_Ariel_proof_etue_1
2024_5_NZD_Ag_Archandel_Ariel_proof_etue_2