Svatební tolar 2024

Leden 2024 - Dárkové medaile - Svatební tolar 2024
Svatební tolar 2024

Hledáte originální pozornost pro novomanžele? Věnujte jim svatební tolar od České mincovny s ročníkem 2024 – pamětní peníz z ryzího stříbra, který spojuje hodnotu drahého kovu s originální symbolikou.

Námluvy, zásnuby a svatbu doprovází řada zvyků, tradic a pověr. Některé jsou tisíce let staré, jiné vznikly teprve nedávno a další zcela nepochybně ještě přibydou. Zatímco v minulosti byly svatební zvyklosti pevně dané a jejich nedodržení znamenalo přinejmenším ostudu, dnes je jen na snoubencích a svatebčanech, pro co se rozhodnou. A že mají z čeho vybírat! V globalizovaném světě je velmi snadné zjistit, jaké zvyky se dodržují za hranicemi. V každé zemi existují jiné obyčeje, ale jejich význam je stejný – mají přinášet štěstí a blahobyt. Ke svatebním koláčkům, polévce z jednoho talíře a házení kytice můžete přidat třeba plechovky přivázané k nárazníku auta novomanželů. Rachot na silnici odežene zlé duchy a zajistí, že ženicha s nevěstou nikdo nepřehlédne…

Svatební auto ozdobené stužkami, květinami, balónky a plechovkami najdete na averzní straně stříbrného tolaru, který je dílem medailérky Ludmily Kracíkové, DiS. Auto najdete i na reverzní straně. V kufru veze dva prstýnky a na střeše mu sedí dva zamilovaní ptáčci – nevěsta se závojem a ženich s cylindrem.

Dárkové balení obsahuje vedle tolaru také certifikát pravosti s prostorem pro vepsání osobního věnování. Nepřehlédněte ani další varianty svatebního penízku – v naší nabídce na rok 2024 najdete dva různé drahé kovy i verze, na které lze vyrýt věnování.Autor: Ludmila Kracíková, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 40 mm, hmotnost: 29 g

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(1000 ks)
1.790 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2024_Ag_Svatebni_tolar_proof_etue_1
2024_Ag_Svatebni_tolar_proof_etue_2