2016 - Karel IV. - sada čtyř stříbrných medailí (odražků)

Na paměť českých králů a královen - 2016 - Karel IV. - sada čtyř stříbrných medailí (odražků)
2016 - Karel IV. - sada čtyř stříbrných medailí (odražků)

SBĚRATELSKÁ KOLEKCE

Sbírejte s námi české krále a královny

Sběratelský cyklus Na paměť českých králů a královen je unikátním počinem Českých dukátů. Během let 2016 až 2035 vydáme na stříbrných medailích (autentických odražcích dukátových medailí) celkem čtyřicet českých králů a nejvýznamnějších královen.

Buďte u toho s námi. Vytvořte si hodnotnou sbírku mapující významnou epochu naší historie.

Stříbrné medaile vydáváme v limitovaném nákladu. Jedná se o autorský počin jednoho z nejvýznamnějších českých medailérů ak. soch. Zbyňka Fojtů. Medaile jsou číslované.

Karel IV.

Averz : Na této straně je portrét Karla IV. Vycházel jsem z portrétní busty z katedrály sv. Víta, kterou vytvořil Petr Parléř. Tento portrét je považován za nejvěrnější podobu tohoto krále a císaře. Především ve výrazu očí jsem se snažil zachytit panovníkovu osobnost.

Reverz : U pětidukátu a destidukátu jsou vymodelovány postavy rodičů Karla IV. – Eliška Přemyslovna a Jan Lucemburský. Inspirací pro mě byly kresby ze Zbraslavské kroniky. Je to připomínka 700. výročí narození krále, dále tu jsou letopočty 1316–2016. Kompozice je ve spodní části doplněna pečetí Karla IV.

U dukátu a dvoudukátu jsem vzhledem k jejich velikosti zvolil pouze pečeť panovníka. Považuji ji za jednu z nejkrásnějších pečetí vrcholné gotiky.

 Autor: ak.soch. Zbyněk Fojtů
Razila: Česká mincovna a.s., Vydává: České dukáty, s. r. o.

Průměr: různý, hmotnost: 42 g

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana 0/0: hladká


Kvalita 0/0
(250 ks)
9.990 Kč
(1 ks skladem)
Další obrázky
2016_Ag_sada_Karel_IV._bk_etue
2016_Ag_sada_Karel_IV._bk_medaile