Stříbrná mince Crystal Coin - Rok zajíce

Leden 2023 - Pamětní mince ČM v licencích zahraničních emitentů - Stříbrná mince Crystal Coin - Rok zajíce
Stříbrná mince Crystal Coin - Rok zajíce

Unikátní stříbrná mince zdobená českým křišťálem „Crystal Coin“ představuje znamení čínského zvěrokruhu pro rok 2023, kterým je zajíc.

Dodání je cca do 7 prac. dnů od uhrazení objednávky.

UNIKÁTNÍ MINCE - LETOPOČET 2023 s vyobrazením portrétu královny Elizabeth II.

Východní zvěrokruh, který je známý také jako čínský, obsahuje dvanáct znamení – dvanáct zvířat, která představují dvanáct temperamentů s pozitivními i negativními rysy. Na rozdíl od klasického horoskopu, na který jsme zvyklí v Evropě, patří každému z těchto znamení celý jeden rok, a jakmile se všechna zvířata vystřídají, dvanáctiletý cyklus začíná nanovo… Rok 2023 je zasvěcen čtvrtému zvířeti čínského zvěrokruhu – zajícovi. Proč právě tomuto ušákovi? Legenda vypráví o Nefritovém císaři, který vládl nebesům a hledal někoho, kdo by střežil jeho palác. O přízeň císaře se ucházelo dvanáct tvorů – krysa, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a prase. O jejich postavení v paláci měl rozhodnout velký závod. Favoritem byl silný buvol, ale netušil, že se mu na hřbetě usadila vychytralá krysa, která těsně před cílem seskočila a připravila ho o vítězství. Jako třetí dorazil mrštný tygr a jako čtvrtý hbitý zajíc, kterého do cíle popostrčil dobrosrdečný drak. Lidé, kteří se narodí pod vlivem zajíce, bývají inteligentní, prozíraví, spolehliví a tvůrčí. Přestože jsou vlídní, obětaví, citliví a diplomatičtí mohou mít sklon k náladovosti, která je ve slabých chvilkách činí nadřazenými a lhostejnými.

Reverzní strana mince, která je dílem medailérky Petry Brodské, DiS., předkládá stylizované vyobrazení zajíce doplněné ozdobnými ornamenty a čtyřmi křišťálovými kameny. Česko-anglický opis ROK ZAJÍCE – YEAR OF THE RABBIT je doplněn ještě příslušným čínským symbolem. Na averzní straně pak najdete všech dvanáct zvířat východního zvěrokruhu. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci státu Samoa, nesou na averzu ještě jeho státní znak, jméno a portrét královny Alžběty II., letopočet emise 2023 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (WST).

Mince vychází v limitovaném nákladu 1000 kusů a představuje originální dárek pro řadu příležitostí. Je uložena do elegantního balení, které jednoduše proměníte v praktický rámeček pro její vystavení.Autor: Petra Brodská, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Samoa

Průměr: 50 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 2 WST

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(1000 ks)
2.990 Kč
(3 ks skladem)
Další obrázky
2023_2_WST_Ag_rok_Zajice_proof_etue_1
2023_2_WST_Ag_rok_Zajice_proof_etue_2
2023_2_WST_Ag_rok_Zajice_proof_etue_3
2023_2_WST_Ag_rok_Zajice_proof_etue_4