Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Váhy

Září 2021 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Váhy
Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Váhy

Stříbrná mince České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Vah.

Zatímco všechna ostatní zvířetníková souhvězdí vyobrazují živé tvory, Váhy jsou jediným neživým objektem. V žádném případě však nejsou pouhým nástrojem. Symbolizují právo a spravedlnost a příhodně se vyskytují poblíž souhvězdí Panny, která je ztotožňována s antickou bohyní spravedlnosti Diké. Lidé, kteří se narodili ve znamení Vah, bývají rozvážní, vyvážení a harmoničtí. Dříve, než se k něčemu odhodlají, vždy zvažují všechny možné následky, což často přechází v přílišnou váhavost a nerozhodnost. Váhy rovněž bývají velmi taktní, šarmantní a společenské a projevuje se u nich vybrané estetické cítění.

Mince netradičního oválného tvaru nese na reverzní straně kolorované vyobrazení Vah, které podpírá barokní andílek. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – autor mince Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí za Vahami předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu. Kompozici reverzu pak dotváří ještě latinský opis LIBRA a příslušný astrologický symbol. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jeho státní znak, nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a letopočet emise 2021. To vše je obklopeno dvanácti astrologickými znameními.

Mince je uložena do elegantní krabičky.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 45,3 x 30,3 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 1 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag, kolorováno
Hrana proof: hladká


Proof
(1000 ks)
2.990 Kč
(1 ks skladem)
Další obrázky
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Vahy_proof_etue_1
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Vahy_proof_etue_2
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Vahy_proof_etue_3