Stříbrný svatební tolar 2021 s věnováním

Leden 2021 - Dárkové medaile - Stříbrný svatební tolar 2021 s věnováním
Stříbrný svatební tolar 2021 s věnováním

Hledáte originální pozornost pro novomanžele? Věnujte jim Svatební tolar od České mincovny – pamětní medaili z ryzího stříbra, kterou jim popřejete, aby v jejich nadcházejícím životě všechno šlapalo.

Dodání je do 30 dnů od objednání (uhrazení).

„Daisy, Daisy, odpověz na otázku – vždyť já blázen chovám k tobě lásku. I když nemám velké prachy, nám sekne to, žádné strachy – vůz svatební nám nahradí dvoukolo zánovní.“


Tak zní volný překlad refrénu populární americké písně z roku 1892 s názvem „Bicykl pro dva“. Dvoukolo – známé jako tandemové kolo nebo prostě a jednoduše tandem – je vskutku příhodnou analogií pro manželství. Jízda na něm vyžaduje naprostou souhru a vzájemnou důvěru obou jezdců. Pokud oba táhnou za jeden provaz, zabírají stejným tempem, mají stejný cíl a berou ohled jeden na druhého, odměnou jim je menší práce a větší rychlost, ale také větší zábava i obdiv jejich okolí. Když se ale jezdci chovají sobecky a odmítají se přizpůsobit potřebám toho druhého, jízda na dvoukole se změní v nepříjemný zážitek a může skončit vážnou havárií…

Jako jízdu na dvoukole vidí manželství také medailérka Lenka Nebeská, DiS. Reverzní stranu svatebního tolaru pro rok 2021 věnovala ženichovi a nevěstě jedoucím na tandemu. Kompozici doplňuje řada stužek, květů a srdcí, která jsou – spolu s nápisem SVATEBNÍ TOLAR 2021 – hlavním motivem averzní strany tolaru.

Nedílnou součástí každého tolaru je elegantní balení, které má podobu leporela s přebalem. Obsahuje prostor pro vepsání srdečného věnování i pro vlepení svatební fotografie.Autor: Lenka Nebeská, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 40 mm, hmotnost: 29 g

Emise: leden 2021


Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
1.790 Kč
(1 ks skladem)
Další obrázky
2021_Ag_Svatebni_tolar_proof_obal_1
2021_Ag_Svatebni_tolar_proof_obal_2
2021_Ag_Svatebni_tolar_proof_obal_3
2021_Ag_Svatebni_tolar_proof_obal_4
2021_Ag_Svatebni_tolar_proof_obal_5