Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2020 číslovaný obal

Stříbrné investiční mince ČESKÝ LEV 2020 - Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2020 číslovaný obal
Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2020 číslovaný obal

Sběratelská varianta investiční mince je uložena do speciálního balení, které je číslováno. Emisní náklad této varianty čítá 1000 kusů.

V nabídce je číslo 0035 a 0069!


Mince České mincovny „Český lev“ jsou první ryze investiční mince ražené v České republice. Vycházejí v zahraniční licenci a jsou dostupné v řadě hmotností, mezi kterými pochopitelně nemůže chybět jedna trojská unce ryzího stříbra.

Své jméno trojská unce dostala nikoli podle bájného města Tróje, známého ze starých řeckých pověstí, ale podle francouzského města Troyes [trua]. Sídlo na Seině bylo od nepaměti střediskem obchodu a zlato i stříbro v jednotkách odpovídajících trojské unci se zde směňovalo již ve středověku. Netrvalo dlouho a tato standardizovaná hmotnost se rozšířila do celého světa – například angličtí kupci v Troyes působili již v 9. století našeho letopočtu. Jedna trojská unce, kterou lze převést na 31,1034768 gramů, je dodnes celosvětově platnou měrnou jednotkou v oblasti mezinárodního obchodování s drahými kovy.

V roce 2020 dostaly všechny varianty investičních mincí České mincovny nový kabátek, ale hlavní myšlenka zůstala zachována. Vedle českého lva v netradičně realistickém podání předkládá reverzní strana stříbrné mince ještě další dva symboly české státnosti – Svatováclavskou korunu, která spočívá na hlavě dvouocasé šelmy, a orlici na štítu, která je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Autorem reliéfu je medailér Asamat Baltaev, DiS. Averzní strana nese atributy ostrova Niue, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních mincí – tj. portrét a jméno královny Alžběty II., rok emise 2020 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD). To vše je doplněno ještě lipovými ratolestmi.

Stříbrná mince zasazená do číslovaného balení představuje originální a hodnotný dárek, ale také sběratelský artikl.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 37 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz)

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana b.k.: vroubkovaná


Běžná kvalita
(1000 ks)
3.990 Kč
(1 ks skladem)
Další obrázky
2020_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_bk_cislovan_1
2020_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_bk_cislovan_2
2020_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_bk_cislovan_3
2020_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_bk_cislovan_4