Stříbrná mince Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková

Duben 2022 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková
Stříbrná mince Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková

Na olympiádě v Tokiu získala česká výprava celkem jedenáct medailí – čtyři zlaté, čtyři stříbrné a tři bronzové. Zlatým olympioničkám Barboře Krejčíkové a Kateřině Siniakové vzdává hold stříbrná mince České mincovny.

Český tenis z olympiády nikdy nepřivezl zlatou medaili. Změnily to až Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Sehrané deblistky, které spolu hrají už čtvrtou sezonu a mají na kontě tři grandslamové tituly, se vypořádaly s konkurencí i zvýšenou fyzickou zátěží v horkém a vlhkém tokijském vzduchu. Ve finále čtyřhry se utkaly se Švýcarkami – po nervózním prvním setu už český pár na kurtu dominoval a nakonec zvítězil 7:5, 6:1. „Upínaly jsme se ke společnému cíli a jsme rády, že jsme splnily svůj úkol. Věděla jsem, že do toho musíme dát maximum a nějak to dopadne. Když by se nezadařilo, tak se nedá nic dělat, je to sport, ale jsem ráda, že nám to vyšlo. Za všechnu tu dřinu během posledních pár let, že jsme spolu vydržely hrát, myslím, že si to zasloužíme. Dokázaly jsme to!“ svěřila se Barbora Krejčíková „Je to výborný, boží, prostě nejlepší pocit. Hrozně moc si vážím, že se nám to povedlo. Hodně lidí to od nás očekávalo, ale tenhle týden byl opravdu těžký, měly jsme spoustu složitých zápasů. Jsem hrozně moc ráda, že tu medaili máme. Jsem na nás pyšná,“ dodala Kateřina Siniaková.

Reverzní strana mince, která je dílem medailérky MgA. Petry Čánské, předkládá portréty obou tenistek. Opis uvádí BARBORA KREJČÍKOVÁ – KATEŘINA SINIAKOVÁ – TOKIO 2020 – ZLATÁ MEDAILE – TENIS DEBL. Sportovní mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci státu Samoa, a jejich averzní strana proto nese nezbytné atributy tohoto emitenta – státní znak, jméno a portrét královny Alžběty II., letopočet emise 2021 a nominální hodnotu 1 DOLLAR (WST).

Nenechte si ujít vzpomínku na jedinečný triumf českého sportu!Autor: MgA. Petra Čánská
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Samoa

Průměr: 34 mm, hmotnost: 16 g, nominál: 1 WST

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(500 ks)
1.390 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2022_1_WST_Ag_ZOH_Tokio_Krejcikova_Siniakova_proof_etue_1
2022_1_WST_Ag_ZOH_Tokio_Krejcikova_Siniakova_proof_etue_2
2022_1_WST_Ag_ZOH_Tokio_Krejcikova_Siniakova_proof_etue_3