Stříbrná medaile Olympijské hry v Pekingu 2022

Únor 2022 - Medaile a repliky hist. mincí - Stříbrná medaile Olympijské hry v Pekingu 2022
Stříbrná medaile Olympijské hry v Pekingu 2022

Čtyřiadvacáté zimní olympijské hry, které přivítají 2892 sportovců v 15 sportech, se konají v únoru 2022 – kvůli koronavirové pandemii pouhého půl roku po skončení letních olympijských her. Jako památka na velkolepou sportovní událost, kterou hostí čínský Peking, vznikly tradiční stříbrné medaile České mincovny.

V Pekingu se v roce 2008 konaly letní olympijské hry a o čtrnáct let později se sportovní svátek do čínského hlavního města vrací – tentokrát ovšem v zimní podobě.
Peking se tak stane úplně první metropolí v dějinách, která hostila letní i zimní olympiádu. Sportovní fanoušci poznají staré známé areály i úplně nová sportoviště. Slavnostní ceremoniály se opět odehrají v majestátním Ptačím hnízdě. Vodní krychle, která v létě hostila plavecké sporty, se pro turnaj v curlingu promění v ledovou kostku. Pro rychlobruslaře byla vybudována poutavá hala, jejíž tvar připomíná stužku. Soutěže v big airu se budou konat v prostorách někdejší továrny, jejíž chladírenské věže poslouží jako pozadí pro videoshow.

Na averzní straně stříbrné ražby, která je dílem medailéra MgA. Martina Daška, najdete vyobrazení Ptačího hnízda – čili Pekingského národního stadionu. Reverzní strana je pak věnována Českému olympijskému výboru, který je již tradičně partnerem České mincovny, a předkládá českou vlajku s českým lvem.Autor: MgA. Martin Dašek
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 34 mm, hmotnost: 16 g

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(1000 ks)
1.290 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2022_Ag_medaile_OH_Peking_proof_etue_1
2022_Ag_medaile_OH_Peking_proof_etue_2
2022_Ag_medaile_OH_Peking_proof_etue_3