Stříbrná mince Kniha Džunglí - Vlčí smečka s Akélou

Září 2022 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Kniha Džunglí - Vlčí smečka s Akélou
Stříbrná mince Kniha Džunglí - Vlčí smečka s Akélou

Na poslední stříbrné minci České mincovny ze čtyřdílné minisérie inspirované Knihou džunglí Rudyarda Kiplinga se představuje Akélova vlčí smečka.

Akéla, velký šedý vlk indický, je silným a moudrým vůdcem čtyřicetihlavé smečky, do které patří sirotek jménem Mauglí. Cesta lidského mláděte ke členství ve vlčí rodině nebyla jednoduchá. Vlci zprvu zvažovali, že Mauglího předhodí tygrovi, ale navzdory pochybnostem se Akéla stal jeho mentorem. Coby gentleman, pro kterého je čest vším, naučil člověka zodpovědnosti a zákonům rodiny. Když pak proradný tygr Šér Chán zosnoval povstání mladých vlků, Mauglí se svému adoptivnímu otci věrně odvděčil a zachránil mu život… Akéla sice smečku opustil, ale zůstal chlapcovým věrným přítelem. Pomohl mu učinit definitivní přítrž řádění „Krále tygrů“ a za cenu vlastního života zachránil smečku, která se k němu obrátila zády…

Reverzní straně mince, která je dílem medailéra Asamata Baltaeva, DiS., vévodí vlčí rodina – velký a silný Akéla, malý Mauglí a tři mladí vlci. Kompozici dotváří anglický nápis THE WOLF PACK AND AKELA (vlčí smečka a Akéla). Averzní strana mince pak předkládá indickou džungli plnou neposlušných opic. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzu ještě jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2022.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 37 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 1 NZD

Emise: září 2022


Ryzost: 999/1000 Ag, kolorováno
Hrana proof: hladká


Proof
(1500 ks)
1.790 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2022_1_NZD_Ag_Vlci_smecka_s_Akelou_proof_etue_1
2022_1_NZD_Ag_Vlci_smecka_s_Akelou_proof_etue_2
2022_1_NZD_Ag_Vlci_smecka_s_Akelou_proof_etue_3