Stříbrná dvouuncová mince Archanděl Gabriel

Červenec 2022 - Pamětní mince ČM - Stříbrná dvouuncová mince Archanděl Gabriel
Stříbrná dvouuncová mince Archanděl Gabriel

Druhým archandělem, který se objevuje na stříbrné minci České mincovny, je Gabriel.

Můžete rezervovat emaiem nebo žádankou.

V modlitbách se můžeme obracet přímo k Bohu nebo k jeho prostředníkům, kteří dohlížejí na nejrůznější aspekty naší existence. K nejuctívanějším božským bytostem, které naslouchají lidským přáním a pomáhají potřebným, patří archandělé. Cesty Páně jsou často nevyzpytatelné, a když se na nich ztratíme, díky těmto laskavým a neúnavným nebeským poslům můžeme dosáhnout vytouženého cíle… Gabriel, jehož jméno pochází z hebrejského גַּבְרִיאֵל‎ – Gaḇrīʾēl – čili Bůh je mocný, je především nebeským poslem a zvěstovatelem boží vůle za zemi. Potřebným poskytne inspiraci, odpočinek a odhodlání. Je múzou umělců, kterým pomáhá zprostředkovat jejich pocity a myšlenky celému světu, a patronem mateřství.

Reverzní strana mince, která je dílem medailérky MgA. Terezy Eisnerové, předkládá pohledného Gabriela, který v ruce třímá lilii – symbol čistoty, nevinnosti a pravdy. Na averzní straně mince najdete chrámové okno obklopené perutěmi a zářícími paprsky. Protože licenci k vydávání pamětních mincí České mincovny poskytuje tichomořský ostrov Niue, nese averz ještě jeho nezbytné atributy – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD) a rok vydání 2022.

Mince s vyobrazením archanděla poslouží především jako dárek – například jako talisman pro toho, kdo potřebuje pomocnou ruku v těžké chvíli. Do certifikátu pravosti proto můžete vepsat věnování nebo jiný vzkaz pro obdarovaného…Autor: MgA. Tereza Eisnerová
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 37 mm, hmotnost: 62.2 g (2 Oz), nominál: 5 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(500 ks)
3.190 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2022_5_NZD_Ag_2_Oz_Archandel_Gabriel_proof_etue_1
2022_5_NZD_Ag_2_Oz_Archandel_Gabriel_proof_etue_2
2022_5_NZD_Ag_2_Oz_Archandel_Gabriel_proof_etue_3
2022_5_NZD_Ag_2_Oz_Archandel_Gabriel_proof_etue_4