Stříbrná medaile Latinské citáty - Omnia vincit amor - Nad vším vítězí láska

Květen 2022 - Medaile a repliky hist. mincí - Stříbrná medaile Latinské citáty - Omnia vincit amor - Nad vším vítězí láska
Stříbrná medaile Latinské citáty - Omnia vincit amor - Nad vším vítězí láska

Stříbrná medaile České mincovny „Omnia vincit amor“ z volného cyklu s názvem Latinské citáty představuje originální dárek, jehož prostřednictvím vyjádříte nejrůznější formy lásky – od platonické náklonnosti po romantickou touhu.

Éra starověkého Říma je dnes často vnímána jako dekadentní doba plná lehkovážného a nevázaného sexuálního dobrodružství. Jak ale dokazují pozůstatky jejich kulturního bohatství, dávní Římané bezpochyby znali i hlubokou, opravdovou a upřímnou lásku. Například nejslavnější římský básník Publius Vergilius Maro, který žil a tvořil v 1. století před naším letopočtem, napsal ve svých Zpěvech pastýřských, že „Omnia vincit amor“ – „Nad vším vítězí láska“. Tato slova pronáší na smrtelné posteli muž jménem Gallus, který je šílený z nešťastné lásky natolik, že mu neumějí pomoci ani sami bohové. Citát má však ještě jednu část, na kterou se zapomíná. V celé podobě zní „Amor vincit omnia, et nos cedamus amori“ – „Nad vším vítězí láska, tak se jí poddejme“.

Medailérka MgA. Petra Čánská věnovala obě strany medaile srdci – univerzálnímu symbolu lásky, který je srozumitelný napříč časem i prostorem. Na averzní straně ho doprovází rozverný český text LÁSKA NAD VŠÍM VÍTĚZÍ a na reverzní straně latinský citát OMNIA VINCIT AMOR.

Medaile je uložena do dárkového balení spolu s přílohou, která slovem a obrazem vysvětluje původ latinského citátu.Autor: MgA. Petra Čánská
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 37 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz)

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
1.890 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2022_Ag_medaile_Omnica_vincit_amor_proof_etue_1
2022_Ag_medaile_Omnica_vincit_amor_proof_etue_2
2022_Ag_medaile_Omnica_vincit_amor_proof_etue_3