Stříbrná mince Crystal Coin - Klíč ke štěstí

Leden 2022 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Crystal Coin - Klíč ke štěstí
Stříbrná mince Crystal Coin - Klíč ke štěstí

Ať už si štěstí představujeme jako výhru v loterii, nebo jako spokojený rodinný život, každý z nás po něm touží. Tomu, komu se ho nedostává, pomůže talisman od České mincovny s motivem klíče ke štěstí. Stříbrná mince s českým křišťálem je součástí dárkové řady Crystal Coin.

Můžete rezervovat emailem nebo žádankou. Emsiní cena je 2.890,- Kč/ks. Dodání je cca do 14 dnů od rezervace (úhrady).

Klíč
je obyčejný kousek kovu s neobyčejným významem. Dokáže spojovat a zase rozdělovat. Pohlídá to, co je nám drahé, a ochrání nás před tím, co je nebezpečné. Symbolizuje tajemství, protože jenom zasvěcený ví, k jakému zámku patří, a ze stejného důvodu je vyjádřením neomezené důvěry. Klíč nemusí zamykat jenom dveře, ale také ústa, pročež je symbolem mlčení a obezřetnosti. Odemyká také srdce a v lásce symbolizuje partnerství – sám o sobě je k ničemu, smysl má pouze ve spojení se zámkem, do kterého pasuje. V křesťanské víře klíč symbolizuje moc a autoritu, ale také tíhu zodpovědnosti. V moderní české společnosti zase cinkot klíčů přestavuje svobodu. Ne bezdůvodně se něco, co je důležité, označuje jako klíčové…

Reverzní strana mince, která je dílem medailérky Petry Brodské, DiS., předkládá ozdobný klíč, jehož hlavu vyplňuje trojice křišťálových kamenů. Dvojjazyčný nápis uvádí KLÍČ KE ŠTĚSTÍ – THE KEY TO HAPPINESS. Na pozadí jsou vyobrazena ozubená kola, která evokují mechanismus zámku. Do nich jsou umístěny motivy klíčové dírky, srdce, čtyřlístku a stromu života. Klíčovou dírku a čtyřlístek najdete i na averzní straně. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzu ještě jeho atributy – jméno a portrét královny Alžběty II., letopočet emise 2022 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD).

Mince vychází v limitovaném nákladu 1000 kusů a představuje originální dárek pro každou příležitost. Je uložena do elegantního balení, které jednoduše proměníte v praktický rámeček pro její vystavení.Autor: Petra Brodská, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 50 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 2 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(1000 ks)
2.890 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2022_2_NZD_Ag_Crystal_coin_Klic_ke_stesti_proof_etue_1
2022_2_NZD_Ag_Crystal_coin_Klic_ke_stesti_proof_etue_2
2022_2_NZD_Ag_Crystal_coin_Klic_ke_stesti_proof_etue_3