Stříbrná mince Crystal Coin - Rok tygra

Leden 2022 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Crystal Coin - Rok tygra
Stříbrná mince Crystal Coin - Rok tygra

Unikátní stříbrná mince zdobená českým křišťálem „Crystal Coin“ představuje znamení čínského zvěrokruhu pro rok 2022, kterým je tygr.

 Dodání je cca do 14 dnů od rezervace (úhrady).

Východní zvěrokruh, který je známý také jako čínský, obsahuje dvanáct znamení
– dvanáct zvířat, která představují dvanáct temperamentů s pozitivními i negativními rysy. Na rozdíl od klasického horoskopu, na který jsme zvyklí v Evropě, patří každému z těchto znamení celý jeden rok, a jakmile se všechna zvířata vystřídají, dvanáctiletý cyklus začíná nanovo… Rok 2022 je zasvěcen třetímu zvířeti čínského zvěrokruhu – tygrovi. Proč právě této šelmě? Legenda vypráví o Nefritovém císaři, který vládl nebesům a hledal někoho, kdo by střežil jeho palác. O přízeň císaře se ucházelo dvanáct tvorů – krysa, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a prase. O jejich postavení v paláci měl rozhodnout velký závod. Favoritem byl silný buvol, ale netušil, že se mu na hřbetě usadila vychytralá krysa, která těsně před cílem seskočila a připravila ho o vítězství. Jako třetí do cíle dorazil mrštný tygr… Lidé, kteří se narodí pod vlivem tygra, jsou odvážní, okouzlující, nespoutaní, sebejistí a energičtí. Milují dobrodružství a rádi riskují. Vyžadují kázeň, ale sami bývají neposlušní…

Reverzní strana mince, která je dílem medailérky Petry Brodské, DiS., předkládá stylizované vyobrazení tygra doplněné ozdobnými ornamenty a devíti křišťálovými kameny. Česko-anglický opis ROK TYGRA – YEAR OF THE TIGER je doplněn ještě příslušným čínským symbolem. Na averzní straně pak najdete všech dvanáct zvířat východního zvěrokruhu. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci státu Samoa, nesou na averzu ještě jeho státní znak, jméno a portrét královny Alžběty II., letopočet emise 2022 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (WST).

Mince vychází v limitovaném nákladu 1000 kusů a představuje originální dárek pro řadu příležitostí. Je uložena do elegantního balení, které jednoduše proměníte v praktický rámeček pro její vystavení.Autor: Petra Brodská, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 37 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz)

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(1000 ks)
2.990 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2022_2_NZD_Ag_Crystal_coin_Rok_Tygra_proof_etue_1
2022_2_NZD_Ag_Crystal_coin_Rok_Tygra_proof_etue_2
2022_2_NZD_Ag_Crystal_coin_Rok_Tygra_proof_etue_3