Stříbrná mince Crystal Coin - Anděl strážný SK

Březen 2021 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Crystal Coin - Anděl strážný SK
Stříbrná mince Crystal Coin - Anděl strážný SK

Unikátní stříbrné mince s broušeným českým křišťálem z řady „Crystal Coin“ jsou výsledkem spojení tradičních jabloneckých řemesel – medailérství České mincovny a sklářství společnosti Preciosa –, jaké nemá obdoby na celém světě. První „křišťálová mince“ se slovenským motivem nese strážného anděla.

Strážný anděl je podle řady legend nadpřirozená bytost, která nad každým z nás drží ochrannou ruku a opatruje nás před vším zlým. Strážný anděl není jenom jeden jako například Gabriel či Michael – právě naopak. Ať už v něj věříte, nebo ne, každý z nás má svého vlastního. Ani na vteřinu nás neopouští, a tak nejsme nikdy sami. Provází nás životem, střeží naši duši, pomáhá nám překonávat nejrůznější překážky či zkoušky a v neposlední řadě je oddaným přítelem.

Medailérky Irena Hradecká, DiS., a Petra Brodská, DiS., přisoudily andělu strážnému roztomilou podobu okřídleného děťátka se svatozáří, které klečí na obláčku a usilovně se za nás modlí. Na stříbrný reliéf pak navazuje broušený křišťálový kámen ve tvaru křídla. Kompozici reverzní strany dotváří slovensko-anglický opis „YOUR GUARDIAN ANGEL – TVOJ ANJEL STRÁŽNY“. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, averzní strana mince nese jeho nezbytné atributy – nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD), rok emise 2021, jméno Alžběty II. a portrét panovnice, který je obklopen andělskými perutěmi.

Mince vychází v limitovaném nákladu 1000 kusů a představuje originální dárek pro řadu příležitostí. Je uložena do elegantního balení, které jednoduše proměníte v praktický rámeček pro její vystavení. Součástí je certifikát pravosti, kam můžete vepsat své věnování.Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 50 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 2 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(1000 ks)
2.890 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2021_2_NZD_Andel_strazny_crystal_coin_SK_Ag_proof_obal_1
2021_2_NZD_Andel_strazny_crystal_coin_SK_Ag_proof_obal_2
2021_2_NZD_Andel_strazny_crystal_coin_SK_Ag_proof_obal_3
2021_2_NZD_Andel_strazny_crystal_coin_SK_Ag_proof_obal_4