Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Střelec

Listopad 2021 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Střelec
Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Střelec

Stříbrná mince České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Střelce.

Staré hvězdné mapy přisuzují souhvězdí Střelce podobu bájného kentaura, napůl muže a napůl koně, ozbrojeného lukem a šípem. Někteří v něm vidí Cheirona, jiní Fola – moudré postavy z antické mytologie a přátele poloboha Hérakla. Podle učení astrologů bývají lidé narození ve znamení Střelce optimisté či dokonce idealisté. Najdou se mezi nimi také sebejistí dobrodruzi, kteří neustále hledají nové výzvy. Jsou plní nadšení, a tak mohou leckdy působit domýšlivě či lehkomyslně. Jejich další vlastností je upřímnost, která je někdy tak silná, až nevědomky zraňuje…

Mince netradičního oválného tvaru nese na reverzní straně kolorované vyobrazení Střelce. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – autor mince Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí za Střelcem předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu. Kompozici reverzu pak dotváří ještě latinský opis SAGITTARIUS a příslušný astrologický symbol. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jeho státní znak, nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a letopočet emise 2021. To vše je obklopeno dvanácti astrologickými znameními.

Mince je uložena do elegantní krabičky.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 45,3 x 30,3 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 1 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag, kolorováno
Hrana proof: hladká


Proof
(1000 ks)
2.990 Kč
(1 ks skladem)
Další obrázky
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Strelec_proof_etue_1
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Strelec_proof_etue_2
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Strelec_proof_etue_3