Stříbrná mince Jen počkej! - Na pláži

Srpen 2021 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Jen počkej! - Na pláži
Stříbrná mince Jen počkej! - Na pláži

Pátá a poslední stříbrná mince České mincovny z minisérie, která je inspirována legendární sovětskou groteskou Jen počkej!, připomíná epizodu, která se odehrává na pláži.

Ztřeštěná dobrodružství vlka a zajíce odstartovala 14. června 1969 epizodou, ve které se střetli na prosluněné pláži. Roztomilý ušák si chtěl užít den plný koupání, opalování a vodního lyžování, ale nenasytný chuligán vyzbrojený harpunou a šnorchlem se mu to rozhodl překazit… Groteska se promítala ve více než stovce zemí po celém světě, a není proto divu, že se někteří diváci neubránili srovnání s dalšími animovanými seriály, které mají stejnou premisu. Tou je soupeření dvou zvířat z odlišných stupňů potravní pyramidy, ze kterého vždy vyjde jako vítěz ten slabší. Režisér Vjačeslav Kotěnočkin ale od nikoho neopisoval – například americké grotesky s Tomem a Jerrym viděl poprvé až na konci osmdesátých let.

Reverzní strana oficiálně licencované mince, která je dílem medailéra Petra Patky, DiS., předkládá animované postavičky na molu. Vlk se marně snaží chytit zajíce, který se mu chystá ujet na vodních lyžích. Kompozici dotváří text NA PLÁŽI. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2021.

Nezapomeňte, že součástí první mince s vlkem bylo speciální sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní kolekci pěti mincí.Autor: Petr Patka, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 30 mm, hmotnost: 10 g, nominál: 1 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(600 ks)
1.190 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2021_1_NZD_Ag_Jen_Pockej_Na_plazi_proof_etue_1
2021_1_NZD_Ag_Jen_Pockej_Na_plazi_proof_etue_2