Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Panna

Srpen 2021 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Panna
Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Panna
Stříbrná mince České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Panny.

Kdo byla ona tajemná dívka, která dnes září na obloze v podobě souhvězdí Panny? To není úplně jisté, ale s největší pravděpodobností se jednalo o Diké – dceru vládce bohů Dia, která kráčela mezi obyčejnými smrtelníky a zasahovala proti bezpráví. Lidé ji proto začali uctívat jako sudičku a bohyni spravedlnosti. Ti, kterým bylo přiřknuto znamení Panny, bývají pilní, důslední a praktičtí, a je na ně proto spolehnutí. Chtějí mít svůj život pevně v rukou a dosáhnout všech vytyčených cílů. Nohama stojí pevně na zemi, ale jejich pragmatismus může přerůst v pesimismus, nezdravou posedlost detaily i přílišné kritizování.

Mince netradičního oválného tvaru nese na reverzní straně kolorované vyobrazení Panny. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – autor mince Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí za Pannou předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu. Kompozici reverzu pak dotváří ještě latinský opis VIRGO a příslušný astrologický symbol. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jeho státní znak, nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a letopočet emise 2021. To vše je obklopeno dvanácti astrologickými znameními.

Mince je uložena do elegantní krabičky.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 45,3 x 30,3 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 1 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag, kolorováno
Hrana proof: hladká


Proof
(1000 ks)
2.990 Kč
(1 ks skladem)
Další obrázky
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Panna_proof_etue_1
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Panna_proof_etue_2
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Panna_proof_etue_3