Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Lev

Červenec 2021 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Lev
Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Lev

Stříbrná mince České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Lva.

Souhvězdí Lva svým tvarem připomíná ležícího krále zvířat – a ne jen tak ledajakého. Lev na obloze září jako památka na udatného Hérakla a na první z jeho legendárních dvanácti úkolů, který spočíval v ulovení nebezpečné a neporazitelné šelmy. Vedle souhvězdí vládne Lvům v lidské podobě ještě jedno nebeské těleso – samotné Slunce. Stejně jako je nejjasnější hvězda středem naší sluneční soustavy, bývají také Lvi středem pozornosti. Podobně jako jejich zvířecí jmenovci jsou dominantními stvořeními, která chtějí za všech okolností vítězit. Jsou společenští a charismatičtí, ale snadno mohou podlehnout pýše a domýšlivosti.

Mince netradičního oválného tvaru nese na reverzní straně kolorované vyobrazení Lva. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – autor mince Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí za Lvem předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu. Kompozici reverzu pak dotváří ještě latinský opis LEO a příslušný astrologický symbol. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jeho státní znak, nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a letopočet emise 2021. To vše je obklopeno dvanácti astrologickými znameními.

Mince je uložena do elegantní krabičky.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 45,3 x 30,3 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 1 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag, kolorováno
Hrana proof: hladká


Proof
(1000 ks)
2.990 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Lev_proof_etue_1
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Lev_proof_etue_2
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Lev_proof_etue_3