Stříbrná mince Jen počkej! - V lunaparku

Červen 2021 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Jen počkej! - V lunaparku
Stříbrná mince Jen počkej! - V lunaparku

Můžete rezervovat emailem nebo žádankou. Uvedená cena je orientační - známa bude po vydání mince.

Motivem čtvrté stříbrné mince České mincovny z pětidílné minisérie, která je inspirována nesmrtelnou sovětskou groteskou Jen počkej!, se stala epizoda s názvem V lunaparku.

Ve druhé epizodě seriálu, která měla premiéru 18. července 1970, animovaní hrdinové vyrazili do zábavního parku. Chuligán vlk se sem přišel bavit svým vlastním způsobem – chce zkazit zábavu ostatním zvířátkům. Rozhodne se, že jim namísto ohňostroje zazpívá a zahraje na kytaru, a i když tím všechny jen obtěžuje, musí se uznat, že má talent. Protože je noc, malý zajíc si mezi návštěvami atrakcí dodává odvahu bubnováním a prozpěvováním, což upoutá vlkovu pozornost. Plány věčného smolaře na polapení zajíce však zmaří heliový balonek, kočičí iluzionista s kouzelným kloboukem, centrifuga a zrcadlové bludiště. Honička skončí v hudebním amfiteátru, kde vlk předvede bezchybné tango a je uvězněn pod víkem klavíru…

Na reverzní straně oficiálně licencované mince, která je dílem medailéra Petra Patky, DiS., najdete zajíce s balónky a bubínkem, kterého ladným tanečním krokem následuje vlk s kytarou. Kompozici dotváří ruské kolo a text V LUNAPARKU. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2021.

Nezapomeňte, že součástí první mince s vlkem bylo speciální sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní kolekci pěti mincí.Autor: Petr Patka, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 30 mm, hmotnost: 10 g, nominál: 1 NZD

Emise: červen 2021


Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(600 ks)
1.190 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2021_1_NZD_Ag_Jen_Pockej_V_lunaparku_proof_etue_1
2021_1_NZD_Ag_Jen_Pockej_V_lunaparku_proof_etue_2
2021_1_NZD_Ag_Jen_Pockej_V_lunaparku_proof_etue_3