Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Rak

Červen 2021 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Rak
Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Rak

Můžete rezervovat emailem nebo žádankou. Uvedená cena je orientační - známa bude po vydání mince.

Stříbrná mince České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Raka.

Souhvězdí Raka dostalo jméno podle staré řecké pověsti o Héraklovi, který se při plnění legendárních dvanácti úkolů utkal s hydrou a jejím pomocníkem, kterým byl právě obrovský rak… Raci v lidské podobě jsou stejně jako křehcí vodní korýši zranitelní – jsou totiž soucitní, vnímaví a empatičtí, plní citu a emocí. Vedle hvězd jim vládne ještě Luna – čili Měsíc, který symbolizuje touhu oddat se citům a instinktům. Život Raků se točí okolo pomáhání druhým, ale také se s potěšením nechávají opečovávat. Obojí však může přerůst v citovou závislost. Jejich ochrannou ulitou jsou obvykle domov a kreativní činnosti.

Mince netradičního oválného tvaru nese na reverzní straně kolorované vyobrazení Raka. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – autor mince Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí za Rakem předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu. Kompozici reverzu pak dotváří ještě latinský opis CANCER a příslušný astrologický symbol. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jeho státní znak, nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a letopočet emise 2021. To vše je obklopeno dvanácti astrologickými znameními.

Mince je uložena do elegantní krabičky.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 45,3 x 30,3 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 1 NZD

Emise: červen 2021


Ryzost: 999/1000 Ag, kolorováno
Hrana proof: hladká


Proof
(1000 ks)
2.990 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Rak_proof_etue_1
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Rak_proof_etue_2
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Rak_proof_etue_3