Stříbrná mince Jen počkej! - Na stadioně

Květen 2021 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Jen počkej! - Na stadioně
Stříbrná mince Jen počkej! - Na stadioně

Třetí stříbrná mince České mincovny z pětidílné minisérie, která je inspirována legendární sovětskou groteskou Jen počkej!, je věnována epizodě s názvem Na stadionu.

Mezi lety 1969 a 2017 vzniklo celkem 22 epizod animovaného seriálu (plus jeden krátký pilotní snímek), z toho nejslavnějších 16 v éře Sovětského svazu. Čtvrtá epizoda měla premiéru 26. června 1971. Místem střetu smolařského vlka s roztomilým zajícem se tentokrát stal sportovní stadion. Vlk vymóděný do sportovní kombinézy sem přichází změřit své síly s ostatními zvířátky – vyzkouší překážkový běh, vzpírání, gymnastiku, řecko-římský zápas a skok o tyči, ale sportovní duch je mu naprosto cizí. Je nafoukaný, podvádí, posmívá se, rozbíjí náčiní a všem kazí dobrou zábavu. Jako vždy ale dostane za vyučenou a zajíc zůstane v bezpečí – alespoň do další ztřeštěné honičky…

Na reverzní straně oficiálně licencované mince, která je dílem medailéra Petra Patky, DiS., najdete vystrašeného zajíce, který na běžecké dráze prchá před rozzuřeným vlkem. Kompozici dotváří text NA STADIONU. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2021.

Nezapomeňte, že kompletní kolekci pěti mincí si můžete uložit do veselého sběratelského alba, které bylo nedílnou součástí první mince s vlkem.Autor: Petr Patka, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 30 mm, hmotnost: 10 g, nominál: 1 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(600 ks)
1.190 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2021_1_NZD_Ag_Jen_Pockej_Na_stadionu_proof_etue_1
2021_1_NZD_Ag_Jen_Pockej_Na_stadionu_proof_etue_2
2021_1_NZD_Ag_Jen_Pockej_Na_stadionu_proof_etue_3