Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Blíženci

Květen 2021 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Blíženci
Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Blíženci

Dodání je cca do 7 dnů od objednání.

Stříbrná mince České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Blíženců.

Souhvězdí Blíženců dominují dvě jasné hvězdy Castor a Pollux, které byly pojmenovány podle nerozlučných bratří a synů vládce bohů Dia. Jeden z bratrů byl dle staré antické báje nesmrtelný a po ztrátě sourozence se mu již nechtělo žít. Aby mohli být navždy spolu, otec z nich učinil nebeské souhvězdí. Znamení Blíženců se vyznačuje dualitou a je spojováno s každodenním životem – se vší proměnlivostí, nestálostí i protichůdností, které přináší. Blíženci jsou inteligentní a bystří lidé, kteří mají zájem o všechno dění, zručně komunikují a velmi rychle se orientují. Chtějí se vyvinout do všech stran, přelétají od jednoho tématu ke druhému, a mívají proto obsáhlý všeobecný rozhled.

Mince netradičního oválného tvaru nese na reverzní straně kolorované vyobrazení Blíženců. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – autor mince Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí za Blíženci předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu. Kompozici reverzu pak dotváří ještě latinský opis GEMINI a příslušný astrologický symbol. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jeho státní znak, nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a letopočet emise 2021. To vše je obklopeno dvanácti astrologickými znameními.

Mince je uložena do elegantní krabičky.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 45,3 x 30,3 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 1 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag, kolorováno
Hrana proof: hladká


Proof
(1000 ks)
2.990 Kč
(1 ks skladem)
Další obrázky
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Blizenci_proof_etue_1
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Blizenci_proof_etue_2
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Blizenci_proof_etue_3