Stříbrná mince Jen počkej! - Zajíc

Duben 2021 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Jen počkej! - Zajíc
Stříbrná mince Jen počkej! - Zajíc

Hrdinou druhé stříbrné mince České mincovny z pětidílné minisérie, která je inspirována nesmrtelnou sovětskou groteskou Jen počkej!, se stal zajíc.

Milý a zdvořilý zajíc
tráví na televizních obrazovkách mnohem méně času než chuligánský vlk, který se ho snaží polapit, a jeho charakter je mnohem méně propracovaný. Zajícovy činy jsou zpočátku vlastně jen reakcí na vlkovy úklady, ale v pozdějších epizodách se stává aktivnějším hybatelem událostí a stále častěji přebírá iniciativu. Jako správnému pionýrovi, který je nebojácný a nechová zášť, se mu dokonce několikrát podaří zachránit vlkův život.

Na reverzní straně oficiálně licencované mince, která je dílem medailéra Petra Patky, DiS., najdete roztomilého zajíce v roláku a kraťasech. Kompozici dotváří text JEN POČKEJ! – ZAJÍC. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2021.

Nezapomeňte, že kompletní kolekci pěti mincí si můžete uložit do veselého sběratelského alba, které bylo nedílnou součástí vlkovy mince.Autor: Petr Patka, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 30 mm, hmotnost: 10 g, nominál: 1 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(600 ks)
1.190 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2021_1_NZD_Ag_Zajic_proof_etue_1
2021_1_NZD_Ag_Zajic_proof_etue_2
2021_1_NZD_Ag_Zajic_proof_etue_3