Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Býk

Duben 2021 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Býk
Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Býk

Stříbrná mince České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Býka.

Souhvězdí Býka dostalo jméno podle staré řecké pověsti o princezně Európě, která svou mimořádnou krásou očarovala i samotného Dia. Vládce bohů se pak lstivě proměnil v bílého býka, aby mohl krásku unést a mít jenom pro sebe… Stejně jako bájné princezně jsou lidem, kteří se narodili ve znamení Býka, vlastní půvab, vytříbený vkus, romantika a smyslnost. Často lpějí na materiální stránce věcí, a rádi se proto obklopují krásnými předměty. Není divu – jejich životy totiž ovlivňuje planeta Venuše, pojmenovaná po římské bohyni krásy, lásky, jara a znovuzrození. Dalšími vlastnostmi Býků v lidské podobě bývají stálost a realismus, který však může přerůst v tvrdohlavost.

Mince netradičního oválného tvaru nese na reverzní straně kolorované vyobrazení Býka. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – autor mince Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí za Býkem předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu. Kompozici reverzu pak dotváří ještě latinský opis TAURUS a příslušný astrologický symbol. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jeho státní znak, nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a letopočet emise 2021. To vše je obklopeno dvanácti astrologickými znameními.

Mince je uložena do elegantní krabičky.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 45,3 x 30,3 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 1 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag, kolorováno
Hrana proof: hladká


Proof
(1000 ks)
2.990 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Byk_proof_etue_1
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Byk_proof_etue_2
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Byk_proof_etue_3