Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Beran

Březen 2021 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Beran
Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Beran

Dodání je cca do 7 dnů od objednání.

Stříbrná mince České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Berana.

Souhvězdí, které dalo tomuto znamení jméno, představuje okřídleného berana s legendárním zlatým rounem. Bájný tvor je známý z několika starých řeckých pověstí – například z té o Iásónovi a Argonautech. Stejně jako zvíře, které je jejich symbolem, mají i lidští Berani v krvi smělost, bojovnost a silnou vůli. Jejich temperament však může rychle přerůst v netrpělivost či agresivitu. Vedle souhvězdí vládne Beranům ještě jeden nebeský objekt – planeta Mars, která ztělesňuje římského boha války, ale také plodnosti. Jsou jim proto vlastní akce a vášeň a jejich vrozená tvořivá síla se může snadno změnit v ničivou moc.

Mince netradičního oválného tvaru nese na reverzní straně kolorované vyobrazení Berana. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – autor mince Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí za Beranem předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu. Kompozici reverzu pak dotváří ještě latinský opis ARIES a příslušný astrologický symbol. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jeho státní znak, nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a letopočet emise 2021. To vše je obklopeno dvanácti astrologickými znameními.

Mince je uložena do elegantní krabičky.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 45,3 x 30,3 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 1 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag, kolorováno
Hrana proof: hladká


Proof
(1000 ks)
2.990 Kč
(1 ks skladem)
Další obrázky
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Beran_proof_etue_1
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Beran_proof_etue_2
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Beran_proof_etue_3