Stříbrná mince Jen počkej! - Vlk

Únor 2021 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Jen počkej! - Vlk
Stříbrná mince Jen počkej! - Vlk

Sovětská groteska Jen počkej, zajíci! je bezesporu legendou. Na první stříbrné minci České mincovny z pětidílné minisérie, která připomíná animované hrdiny i jejich příběhy, se objevuje vlk.

Vlk je hrubý chuligán, který kouří, porušuje zákon a má věčně políčeno na roztomilého zajíce.
Vzorný a čestný pionýr si ale z úkladů svého pronásledovatele nic nedělá. Vlkovy zákeřné plány se totiž nejednou obrátí proti němu samému a pak následuje nesmrtelná výhružka: „Jen počkej!“ Není divu, že si animovaný smolař a outsider i přes svůj záporný charakter získal divácké sympatie.

Reverzní strana oficiálně licencované mince, která je dílem medailéra Petra Patky, DiS., předkládá vlka tak, jak ho známe a milujeme – v kalhotách do zvonu a růžové košili. Kompozici dotváří opis JEN POČKEJ! – VLK. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2021.

Kompletní kolekci pěti mincí si můžete uložit do veselého sběratelského alba, které je nedílnou součástí vlkovy mince.Autor: Petr Patka, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 30 mm, hmotnost: 10 g, nominál: 1 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(600 ks)
1.240 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2021_1_NZD_Ag_Jen_Pockej_Vlk_proof_obal_1
2021_1_NZD_Ag_Jen_Pockej_Vlk_proof_obal_2
2021_1_NZD_Ag_Jen_Pockej_Vlk_proof_obal_3
2021_1_NZD_Ag_Jen_Pockej_Vlk_proof_obal_4