Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Ryby

Únor 2021 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Ryby
Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Ryby

Stříbrná mince České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Ryb.

Dodání je cca do 7 dnů od objednání.

Víte, proč se v nebeském souhvězdí nacházejí hned dvě ryby? Odpověď nabízí stará řecká báje o hrozivém netvoru Tyfonovi, před kterým se museli ukrýt i sami antičtí bohové. Každý se ze strachu proměnil ve zvíře, přičemž bohyně lásky Afrodita si vybrala rybí podobu a stejně se rozhodl i její synek Eros. Aby jeden druhého neztratili v prudkém vodním proudu, svázali své ocasy stuhou… Životům Ryb v lidské podobě vládnou city. Vstřebávají nálady svého okolí – pozitivní i negativní – a podle nich se pak chovají. Senzitivita a mimořádná schopnost empatie z nich dělají skvělé pomocníky, kteří vždy ochotně podají pomocnou ruku. Jejich nedostatek sebevědomí však často vede k situacím, kdy se nechávají využívat. Vedle souhvězdí, které jim dalo jméno, vládne Rybám také planeta Neptun. Ta v astrologii často ukazuje na jedince, kteří milují neosobně – například lidstvo jako celek –, což někdy může vést k sebeobětování, kterého se Ryby nezřídka dopouštějí.

Mince netradičního oválného tvaru nese na reverzní straně kolorované vyobrazení Ryb. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – autor mince Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí za Rybami předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu. Kompozici reverzu pak dotváří ještě latinský opis PISCES a příslušný astrologický symbol. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jeho státní znak, nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a letopočet emise 2021. To vše je obklopeno dvanácti astrologickými znameními.

Mince je uložena do elegantní krabičky.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: - ovál 45,3 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 1 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(1000 ks)
2.990 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Ryby_proof_etue_1
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Ryby_proof_etue_2
2021_1_NZD_Ag_Znameni_Ryby_proof_etue_3