Stříbrná mince Crystal Coin - Rok buvola

Leden 2021 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Crystal Coin - Rok buvola
Stříbrná mince Crystal Coin - Rok buvola

Unikátní stříbrná mince zdobená českým křišťálem „Crystal Coin“ představuje znamení čínského zvěrokruhu pro rok 2021, kterým je buvol.

Dodání cca do 7 dnů od objednávky.

Východní zvěrokruh, který je známý také jako čínský, obsahuje dvanáct znamení
– dvanáct zvířat, která představují dvanáct temperamentů s pozitivními i negativními rysy. Na rozdíl od klasického horoskopu, na který jsme zvyklí v Evropě, patří každému z těchto znamení celý jeden rok, a jakmile se všechna zvířata vystřídají, dvanáctiletý cyklus začíná nanovo… Rok 2021 je zasvěcen druhému zvířeti čínského zvěrokruhu – buvolovi. Čím to, že druhý je právě tento tur? Legenda vypráví o Nefritovém císaři, který vládl nebesům a hledal někoho, kdo by střežil jeho palác. O přízeň císaře se ucházelo dvanáct tvorů – krysa, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a prase. O jejich postavení v paláci měl rozhodnout velký závod. Silný buvol byl favoritem, ale netušil, že se mu na hřbetě usadila vychytralá krysa, která těsně před cílem seskočila a připravila ho o vítězství… Lidé, kteří se narodí pod buvolovým vlivem, jsou věrní, obětaví, oddaní a rodinně založení. Váží si tradic, nemají rádi změny a preferují své pohodlí. Žijí v klidu a míru, ale jakmile je někdo rozzuří, se zlou se potáže…

Reverzní strana mince, která je dílem medailérky Petry Brodské, DiS., předkládá stylizované vyobrazení buvola doplněné ozdobnými ornamenty a osmi křišťálovými kameny. Česko-anglický opis ROK BUVOLA – YEAR OF THE OX je doplněn ještě příslušným čínským symbolem. Na averzní straně pak najdete všech dvanáct zvířat východního zvěrokruhu. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci státu Samoa, nesou na averzu ještě jeho státní znak, jméno a portrét královny Alžběty II., letopočet emise 2021 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (WST).

Mince vychází v limitovaném nákladu 1000 kusů a představuje originální dárek pro řadu příležitostí. Je uložena do elegantního balení, které jednoduše proměníte v praktický rámeček pro její vystavení.Autor: Petra Brodská, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Samoa

Průměr: 50 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 2 WST

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(1000 ks)
2.990 Kč
(1 ks skladem)
Další obrázky
2021_2_WST_Ag_Rok_Buvola_proof_etue_1
2021_2_WST_Ag_Rok_Buvola_proof_etue_2
2021_2_WST_Ag_Rok_Buvola_proof_etue_3
2021_2_WST_Ag_Rok_Buvola_proof_etue_4
2021_2_WST_Ag_Rok_Buvola_proof_etue_5