Zlatá medaile Pro maminku

Březen 2021 - Medaile a repliky hist. mincí - Zlatá medaile Pro maminku
Zlatá medaile Pro maminku

Ať už jsou zasloužilé, novopečené či nastávající, maminky si zaslouží naši nehynoucí lásku a obdiv za všechno, co pro nás dělají – za život, který nám daly, a za péči a něhu, které nám věnují každý den. Poděkovat jim můžete zlatou medailí.

Můžete rezervovat emailem nebo žádankou. Uvedená cena je orientační - známa bude po vydání medaile.

Prvotní formou lidské společnosti, která vznikla již v době kamenné, byla gynokracie – čili vláda žen. Hmatatelný důkaz toho, že matky byly objektem posvátné úcty, představují pravěké sošky, mezi které se řadí například proslulá Věstonická venuše. Odvěký význam mateřství ve společnosti dále podtrhuje skutečnost, že důležité abstraktní pojmy, jakými jsou země, příroda či vlast, jsou ženského rodu a že stejné slovo pro matku se používá po celém světě. Když řeknete „mama“, budou vám rozumět v ruštině, svahilštině i čínštině…

Averzní strana medaile, která je dílem medailérky Ludmily Kracíkové, DiS., předkládá abstraktní vyobrazení maminky složené ze srdíček, přičemž kompozice matného reliéfu a leštěné plochy evokuje symbol jin a jang. Reverzní straně pak vévodí okrasný nápis Pro maminku obklopený spirálou ze srdíček.

Zlatá medaile je uložena do elegantní krabičky.Autor: Ludmila Kracíková, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 20 mm, hmotnost: 3.49 g

Ryzost: 986/1000 Au
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
8.690 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2021_Au_medaile_Pro_maminku_proof_etue_1
2021_Au_medaile_Pro_maminku_proof_etue_2
2021_Au_medaile_Pro_maminku_proof_etue_3