Zlatá mince Jen počkej! - V lunaparku

Červen 2021 - Pamětní mince ČM - Zlatá mince Jen počkej! - V lunaparku
Zlatá mince Jen počkej! - V lunaparku

Můžete rezervovat emailem nebo žádankou. Uvedená cena je orientační - známa bude po vydání mince.

Čtvrtá zlatá mince České mincovny z pětidílné minisérie, která je inspirována legendární sovětskou groteskou Jen počkej!, je věnována epizodě, která se odehrává v lunaparku.

Dobrodružství smolařského vlka a roztomilého zajíce dnes čítají celkem 23 grotesek, včetně pilotního filmu a nejrůznějších projektů, které vznikly po rozpadu Sovětského svazu. Původní epizody seriálu tvůrci nepojmenovali – jenom je očíslovali, a tak je dnes filmoví distributoři rozlišují podle toho, v jakém prostředí se odehrávají. Zajíc miluje zábavu, kulturu a sport, a mezi místy, kde ho pronásleduje zlotřilý vlk, proto nechybí například pláž, dům mladého technika, olympijský stadion nebo lunapark. Právě zábavní park se stal dějištěm druhé epizody z roku 1969. Vlk se zde opět chová jako nenapravitelný chuligán, ale zároveň divákům ukáže, že je expertním tanečníkem a muzikantem.

Reverzní strana oficiálně licencované mince, která je dílem medailéra Petra Patky, DiS., předkládá zajíce s balónky a bubínkem, kterého ladným tanečním krokem následuje vlk s kytarou. Kompozici dotváří ruské kolo a text V LUNAPARKU. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2021.

Nezapomeňte, že kompletní kolekci pěti mincí si můžete uložit do veselého sběratelského alba, které bylo nedílnou součástí první mince s vlkem.Autor: Petr Patka, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 16 mm, hmotnost: 3.11 g, nominál: 5 NZD

Emise: červen 2021


Ryzost: 999,9/1000 Au
Hrana proof: hladká


Proof
(300 ks)
7.750 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2021_5_NZD_Au_Jen_Pockej_V_lunaparku_proof_etue_1
2021_5_NZD_Au_Jen_Pockej_V_lunaparku_proof_etue_2
2021_5_NZD_Au_Jen_Pockej_V_lunaparku_proof_etue_3