Zlatá mince Jen počkej! - Zajíc

Duben 2021 - Pamětní mince ČM - Zlatá mince Jen počkej! - Zajíc
Zlatá mince Jen počkej! - Zajíc

Můžete rezervovat emailem nebo žádankou. Uvedená cena je orientační - známa bude po vydání mince.

Druhá zlatá mince České mincovny z pětidílné minisérie, která je inspirována legendární sovětskou groteskou Jen počkej!, je věnována zajícovi.

Věčně usměvavý zajíc má tenký hlásek, červené tváře a veliké modré oči s dlouhými řasami. Není divu, že někteří diváci ho mylně považují za dívku, i když podle tvůrců animované taškařice jde rozhodně o kluka. Nosí bílý rolák, světle zelené tričko a tmavě zelené kraťasy. Miluje zábavu, kulturu a sport, a mezi místy, kde ho pronásleduje zlotřilý vlk, proto najdeme například pláž, lunapark, muzeum, dům mladého technika nebo olympijský stadion.

Reverzní strana oficiálně licencované mince, která je dílem medailéra Petra Patky, DiS., předkládá veselého zajíce tak, jak ho generace diváků znají a milují. Kompozici dotváří text JEN POČKEJ! – ZAJÍC. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2021.

Nezapomeňte, že součástí vlkovy mince bylo speciální sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní kolekci pěti mincí.Autor: Petr Patka, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 16 mm, hmotnost: 3.11 g, nominál: 5 NZD

Emise: duben 2021


Ryzost: 999,9/1000 Au
Hrana proof: hladká


Proof
(300 ks)
7.490 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2021_5_NZD_Au_Jen_Pockej_Zajic_proof_obal_1
2021_5_NZD_Au_Jen_Pockej_Zajic_proof_obal_2
2021_5_NZD_Au_Jen_Pockej_Zajic_proof_obal_3